מתה פעילת השלום רחל אבנרי

ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון

פעילת השלום רחל אבנרי, אשתו של אורי אבנרי, מתה אתמול בבוקר. היא סבלה ממחלת כבד אנושה שהתפרצה לפני כמה חודשים ומאז היתה מאושפזת. היא מתה אתמול לפנות בוקר בבית החולים איכילוב בתל אביב. היא ביקשה שלא תיערך לה הלוויה, שגופתה תישרף ושאפרה יפוזר.

בראיון זוגי לעיתונאי עקיבא אלדר לפני שלוש שנים אמרה אבנרי על בעלה כי "אני מחזיקה בחופן של כמעטים ושופכת אותם על הדברים המוחלטים שלו". אבל למרות ה"כמעטים" היא היתה שותפה מלאה לפעילותו הפוליטית הנמרצת למען השלום.

אבנרי נולדה ב-1932 בגרמניה, וכשהייתה בת שנה עלתה משפחתה לארץ. כמו אורי אבנרי גם היא התחילה בצד השני של המפה הפוליטית. "היה לה רקע בית"רי. היא ידעה לשיר את ההימנון", אמר אתמול דובר תנועת גוש שלום, אדם קלר. היא עבדה כמורה במשך 25 שנה, בעיקר בכיתות נמוכות. "היתה לה הרבה ביקורת על מערכת החינוך בישראל, שנותנת לילדים חינוך לאומני שיכול להפוך לגזעני. היא חשבה, למשל, שלא צריך ללמד את ספר יהושע והשתדלה להעביר לילדים חינוך הומניסטי", הוסיף קלר.

אבנרי היתה חברת מערכת ב"עולם הזה" ובשנות ה-80 עשתה הסבה והפכה לצלמת עיתונות. ב-2001 זכו בני הזוג, יחדיו, ב"פרס נובל האלטרנטיבי" לשלום, שמעניק מכון גרמני. "היא היתה פעילה מאוד בזכות עצמה, ולא אשתו-של, היא עסקה בעניינים הלוגיסטיים והכספיים שכל תנועה זקוקה להם", אומר קלר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ