תביעה: מתושבי תל אביב נגבו חשבונות מים מופרזים

בקשה לתביעה ייצוגית הוגשה נגד העירייה ותאגיד מי אביבים

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

הקמת תאגידי המים והעלאת המחירים הצליחו לעורר זעם רב בכל רחבי הארץ. עכשיו מתברר כי ייתכן שחשבונות המים הגבוהים כללו לא רק את המים שבהם נעשה שימוש, אלא גם מים שכלל לא נצרכו. בימים האחרונים הוגשה לבית המשפט המחוזי בתל אביב, בשבתו כבית משפט לעניינים מנהליים, בקשה לתביעה ייצוגית בסך 400 מיליון שקלים נגד עיריית תל אביב ותאגיד המים "מי אביבים". את התביעה הגישו עו"ד דורון ויינרייך ורפאל בייפוס, בעקבות תלונה של קלרה עזורי, אזרחית ותיקה המתגוררת בתל אביב.

עזורי המתגוררת בגפה הבחינה לפני כמה חודשים כי חשבון המים שלה האמיר לסכומים גבוהים בהרבה מהרגיל. היא פנתה לתאגיד מי אביבים, ששלח מישהו מטעמו שיבדוק את הפנייה ולאחר מכן השיב לעזורי כי בביתה יש ככל הנראה נזילה. אולם עזורי לא הסתפקה בתשובה זו והזמינה לביתה שרברב לבדיקה נוספת. הוא מצא כי הצנרת בדירתה תקינה. יחד עם זאת גילה השרברב כי מונה המים הסטנדרטי המותקן בדירתה ממשיך להסתובב גם כאשר כל הברזים בדירה סגורים, בשל שינויי לחץ. השרברב התקין מתקן "אל חזור", שמונע את פעילות מד המים כשהברזים סגורים, ולאחר מכן נרשמה ירידה של כ-50% בצריכת המים.

בתביעה נדרשים תאגיד המים והעירייה להשיב חיובי יתר לכ-200 אלף בתי אב שבהם מותקנים מדי מים דומים ולהתקין בהם מתקני "אל חזור". במקביל, אתמול הוגשו לבית המשפט המנהלי מחוז מרכז בקשות לתביעות ייצוגיות דומות גם בשם תושבי כפר סבא והוד השרון, נגד תאגידי המים המקומיים והעיריות, בסך 100 מיליון שקלים כל אחת.

עו"ד ויינרייך אומר כי למשרדו ממשיכות לזרום תלונות רבות של תושבים, גם בעקבות תחקיר "כלבוטק" בנושא חיובי המים המופרזים, שחלקו הראשון שודר בשבוע שעבר וחלקו השני אתמול. "התחקיר שלנו החל חודש וחצי לפני שידור התוכנית. 'כלבוטק' חיזקה את הממצאים הקודמים שלנו", הוא אומר. הוא מגדיר את סכומי התביעות "צנועים". "היינו מאוד זהירים בהערכה. אנחנו מעריכים שלאחר בדיקה של מומחים הסכומים האלה עוד יגדלו. זו שערורייה בסדר גודל ענק".

תאגיד המים מי אביבים מסר אתמול כי "הבקשה לתביעה ייצוגית התקבלה היום (א') ומטופלת על ידי הגורמים המשפטיים. חשוב להדגיש כי מדי המים המותקנים בתל אביב הם בעלי תו תקן ובאישור מכון התקנים בישראל".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ