תלמידים ומורים הביעו סיפוק: "הבחינה השנה היתה הוגנת"

הבגרות במתמטיקה עברה ללא תקלות

אור קשתי
אור קשתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אור קשתי
אור קשתי

בחינת הבגרות במתמטיקה התקיימה אתמול כסדרה, ללא תקלות או דיווחים יוצאי דופן - כך נמסר אמש ממשרד החינוך. תלמידים שניגשו לבחינה סיפרו, בדרך כלל, כי היא היתה הוגנת. הערכה דומה הביעו גם מורים למתמטיקה.

עם זאת, כמה מהמורים טענו שבהשוואה לשנים קודמות, חלק משאלוני הבחינה היו קלים יחסית, "ידידותיים לתלמידים", כהגדרתם. לקראת הבחינה הזמינו בתי הספר כ-310 אלף שאלונים ברמות בחינה שונות לתלמידי י'-י"ב. הבחינה בשאלון הראשון החלה בשעה 13:00, והתלמידים שנבחנו בשאלון האחרון סיימו את הבחינה לאחר השעה 19:00.

הבגרות במתמטיקה נחשבת הבחינה המלחיצה ביותר בעיני התלמידים. רבים מהם השתתפו ב"מרתונים" שארגנו בתי הספר, או נעזרו במורים פרטיים. "מתמטיקה דורשת יותר חשיבה והבנה. לכן הבחינה יותר קשה ממקצועות ההומניים, שבהם צריך ללמוד בעל פה. אי אפשר להשוות למידה של כמה נוסחאות לעשרות עמודים שצריך לשנן", אמר אתמול רון כ"ץ, תלמיד כיתה י"ב בגמנסיה הרצליה בתל אביב. שניר אביב, תלמיד אחר בבית הספר, מכיתה י"א, הוסיף שהיה לבחינה אתמול משקל רב בציון הסופי במתמטיקה, אבל הדגיש כי "זה בסך הכל עוד מבחן, לא צריך להתרגש יותר מדי. בסופו של דבר, הבחינה היתה פחות נוראה ומאיימת מכפי שחשבנו".

לדברי רעות ישורון, תלמידת י"ב מחיפה, הלחץ מהבגרות במתמטיקה "נגרם בעיקר בגלל שכל תלמיד מלחיץ את השני. יש עוד מקצועות חשובים, אבל הפחד מהבחינה הזו הוא הגדול ביותר. בשבוע האחרון כבר לא היה לי כוח ללמוד לבחינה".

"מתמטיקה דורשת מהתלמידים להשקיע כל השנה, ולקראת המבחן צריך לחזור על החומר", אומר ערן כהן, מורה בגמנסיה הרצליה. "מכיוון שרוב התלמידים דוחים את החזרה לכמה ימים לפני המבחן, הלחץ משמעותי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ