מעל 20 פצועים בתאונת דרכים בכביש 1 לכיוון ירושלים

בהתנגשות בין אוטובוס אגד מס' 405 למשאית סמוך למחלף בן שמן נהרג אדם אחד

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

אדם אחד נהרג ו-26 נוספים נפצעו היום (שלישי) בתאונת דרכים בין אוטובוס אגד מס' 405 למשאית על כביש 1 לכיוון ירושלים, סמוך למחלף בן שמן. אשה אחת נפצעה באורח אנוש וארבעה פצועים נוספים באורח בינוני עד קשה. יתר הפצועים מוגדרים כפצועים קל.

אזור התאונה. תצלום: יניב קובוביץ

התאונה אירעה בשעות העומס, על כביש 1 בירידה לכביש 443. טרם ברור מה גרם להתנגשות, אולם ידוע כי האוטובוס שנסע מאחורי המשאית התנגש בה, נפגע בצידו הימני וסטה מהנתיב תוך שהוא פוגע במעקה הבטיחות, ואז נפגע שוב בצורה קשה בחלקו הקדמי.

פעולות חילוץ הלכודים היו מסובכות והתאפשרו רק לאחר שכוחות כיבוי אש שהגיעו לזירה הצליחו לנסר חלקים מהאוטובוס. הפצועים הועברו לבית החולים אסף הרופא, תל השומר וקפלן.

אזור התאונה. תצלום: דניאל בר און

ד"ר ליאור רבי בן 35 מתל אביב, סיפר שהיה בדרך להרצאה בכנס בינלאומי באוניברסיטה העברית. "בדרך עצמתי את העיניים. פתאום מצאתי את עצמי על הרצפה. היו גם אנשים אחרים על הרצפה. היה בום ענק וכולם צעקו והיה הרבה עשן. חשבנו שזה היה פיגוע, שמישהו פוצץ את האוטובוס. רק שירדתי מהאוטובוס הבנתי שזאת תאונה. מישהו ביקש ממג"בניק שהיה באוטובוס לשבור את החלון עם קת הרובה שלו, אבל אי אפשר היה לקפוץ בגלל מעקה הבטיחות למטה. אבל בכל מקרה לא קרה כלום לאוטובוס".

ערן בוטה, שוטר מג"ב שנפצע קל בתאונה, סיפר: "לא ראיתי איך זה בדיוק קרה כי ישבתי מאחורה וישנתי. הייתי בדרך לבסיס. פתאום הרגשתי חבטה חזקה בראש. פשוט התעוררתי, הסתכלתי מסביב וראיתי הרבה אנשים בפניקה, הרבה אנשים בלחץ, הרבה דם. חשבתי שזה אולי פיגוע, לקח לי כמה שניות לעכל שזו תאונת דרכים. היו אנשים גם על הרצפה, חלק יכלו לזוז וחלק לא יכלו לזוז. פשוט ניפצתי את החלונות עם הנשק כדי לחלץ את הפצועים. חילצנו אותם החוצה כמה שיותר דרך החלונות עד שמישהו פתח את הדלתות. אני אישית קפצתי מהחלון. טיפלתי במספר פצועים ככל שיכולתי עד שהגיע אחרי 10 דקות מד"א והמשטרה. 10 הדקות הכי ארוכות בחיים שלי, אבל הם הגיעו יחסית מהר ועזרו לי לטפל בפצועים עד שהחליטו גם לפנות אותי למיון".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ