מצעד תירוצי הנהגים: "שתיתי רק חצי בירה"

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניב קובוביץ
יניב קובוביץ

פקד רן גלבוע מאגף תנועה במרחב שפלה המתין ביום חמישי לפני שבועיים עם כמה ניידות ליד פארק המדע ברחובות. לאחר זמן קצר, מודיע אחד המתנדבים: "יש לי פה אחד שלא רוצה לעשות בדיקה".

בתום מלחמה פסיכולוגית קצרה עם השוטרים, הבחור, בן 24, נכנע לשכנועים ומסכים לעשות בדיקה בנשיפון. על הצג מופיע "נכשל". גלבוע מבקש מהצעיר להתלוות אליו לניידת לבדיקה בינשוף. בת זוגו של הבחור מספרת לגלבוע שהם חגגו את האירוסין שלהם, ושתו "אולי חצי בירה". בינתיים הצעיר חזר בו, וסירב לנשוף לתוך המכשיר בטענה שאין לו מספיק אוויר. גלבוע מסביר לו שאם לא יעשה את הבדיקה, המשמעות היא שהוא שיכור ויוזמן לבית המשפט.

הצעיר מנסה בדרכים אחרות לצאת מהבעיה. "אתה מכיר את אדרי, שוטר תנועה מרחובות? זה דוד שלי". גלבוע משיב בציניות: "בטח, בטח שאני מכיר את אדרי, חבר טוב שלי. תמסור לו ד"ש חם ותגיד לו שיגיד לך איפה משאירים את הרכבים המושבתים".

הצעיר וארוסתו נלקחים לתחנה, ושם מתגלה שלא רק שנסע שיכור - רשיונו גם נשלל. "מה, אתה בשלילה?" אומרת לו אשתו לעתיד, אך זה לא הפרט היחיד שלא ידעה עליו: היא הופתעה לשמוע גם כי הוא בן 24, ואף ריצה שנת מאסר בכלא בגין עבירות רכוש. בסופו של דבר נשלל רישיונו ל-30 יום במקום, ולאחר שיעמוד למשפט הוא צפוי לאבד את רישיונו לפחות לשנתיים הבאות.

גלבוע חוזר לפארק המדע, השוטרים שלו מדווחים לו הפעם על בחורה צעירה שלא רוצה להיבדק בנשיפון. גלבוע מגיע ומקשיב לטיעונים של הצעירה. "אני חושבת שלא יכול להיות שום מכשיר אלקטרוני שיקבע אם אני שיכורה. אני סטודנטית לפסיכולוגיה ואני יודעת שמכשיר מכני לא יכול להבין מה עובר בראש של האדם".

השוטרים מקשיבים בסבלנות, ובסופו של דבר הצעירה נשברת ונושפת לתוך הינשוף. חצי דקה של המתנה לתוצאה, ועל הצג מופיע המספר 975 - פי שלושה מהכמות המותרת.

כולם מסביב מתחילים לצחוק.

גלבוע שמע כבר את כל התירוצים, חלקם מקוריים וחלקם פחות. אחד הנפוצים הוא "שתיתי בקידוש", שחלק מהנבדקים לא מהססים לומר גם ביום חמישי. אך התירוץ הנפוץ ביותר, לדעת כולם, שייך למשפט: "שתיתי רק חצי גולדסטאר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ