טירה מנותקת חודשיים מטלפוניה ואינטרנט

בזק: התקלה תתוקן בתוך ימים

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

במאות בתים בטירה אין כבר חודשיים חיבור לטלפון או לאינטרנט של בזק בעקבות תקלה. תושבי טירה פנו פעמים רבות לבזק, אך לדבריהם לא זכו למענה הולם. התושבים מאשימים את החברה בטיפול רשלני. מקור התקלה בתאונת דרכים שהיתה בכביש ראשי בטירה שבה נפגעו קווי התקשורת של בזק. ראש העיר טירה, מאמון עבד אל-חי, אומר כי אילו היה מדובר בתקלה ביישוב יהודי, היא היתה מתוקנת מיד.

המקרה פורסם אתמול בתוכנית "יהיה בסדר" בגלי צה"ל בעקבות תלונתה של תושבת טירה, מייסון מנסור. היא מספרת כי לפני חג הפסח נותקו לפתע קווי הטלפון בביתה ולא התאפשרה גישה לאינטרנט. לדבריה, בפניותיה לחברת בזק נאמר לה כי יש תקלה אזורית והיא בטיפול. בשלב מסוים, מעידה מנסור, נציגי החברה הפסיקו לענות לתושבים המתלוננים ובכל פעם שהקישו את מספר הטלפון שלהם, הגיעו למשיבון קולי המודיע כי הבעיה בטיפול.

מנסור היא מורה לחינוך מיוחד וסטודנטית באוניברסיטה הפתוחה. לדבריה, ניתוק הטלפון והאינטרנט שיבש לחלוטין את שגרת חייה. "יש לי מטלות שאני צריכה לשלוח דרך האינטרנט. אני לא מצליחה. אני רצה מבית לבית, איפה שיש אינטרנט, אצל החברות שלי, במקום אחר. זה מקשה על החיים שלנו. אנחנו לא יודעים מתי יחזירו את הקווים".

תושבי טירה כועסים על בזק. "זה כל הזמן טרטור וקיפוח. לא נותנים לנו כבוד", אומרת מנסור. "הסיסמה שלהם היא 'בזק הכי טוב בבית' ו'אנחנו כאן בשבילכם'. אני לא יודעת אם יש משמעות לסיסמאות בכלל. אנחנו עכשיו לא מוותרים. נעמוד על מלוא זכויותינו. ננקוט כל צעד אפשרי, אפילו נתבע את כל הנזקים שנגרמו לנו". התושבים שכרו את שירותיו של עו"ד מוחמד בשארה. הוא שלח בשמם מכתב למשרד התקשורת ובו התלונן על החברה. לדבריו, כ-800 בתים אינם מחוברים לשירותי הטלפון והאינטרנט הבסיסיים.

ראש העיר אל-חי אמר כי גילה לתדהמתו שבתשובותיה לתושבים האשימה בזק את העירייה בעיכוב. לדבריו, עד להתערבות העירייה, בזק לא עשתה אפילו פעולות בסיסיות כדי לתקן את התקלה.

בבזק טוענים כי התקלה גרמה לניתוק החיבור של 400 לקוחות ולא של 800. "אנו מתנצלים בפני תושבי טירה על הפסקת השירות הארוכה שנגרמה עקב חבלה בכבלי בזק", מסרה החברה בתגובה, "בתחילת אפריל נתקל רכב במעקה בטיחות בכביש ראשי בטירה. המעקה חדר לכביש ופגע בצנרת התקשורת של בזק. הכניסה לצנרת נמצאת במרכז הכביש הראשי ונדרשים אישורים רבים לפתיחתו. נעשתה פנייה לעיריית טירה כדי לחסום את הכביש ולבצע את העבודה, אך לטענתה הכביש באחריות מע"צ. אנשינו אף נפגשו עם משטרת טייבה כדי לקדם את הנושא של סגירת הכביש וביצוע העבודה במקום. כעת, משהושגו כל האישורים, התחזית לסיום הטיפול בתקלה היא ימים ספורים. בזק עושה ותעשה כל שביכולתה כדי לחבר את היישוב במהירות האפשרית, בהתחשב במורכבות המקרה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ