למרות ההבטחות, אין מבנה קבע לתיכון הערבי בלוד

בנובמבר עוד הבטיח שר החינוך סער כי המבנה הנוכחי זמני, אך אתמול, עם ביקור ראש הממשלה, כבר לא דיברו על כך והמבנה הארעי הופך לקבוע

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

התיכון הממלכתי הערבי הראשון בלוד נחנך בנובמבר בטקס רשמי, בנוכחות שר החינוך גדעון סער ועם בלונים ירוקים ולבנים שנקשרו במרכז מבנה האבן העתיק, סמל לתקווה לחיזוק מערכת החינוך בלוד. פרנסי העיר התגאו בכך שהמבנה הנטוש, שבעבר שימש את המכללה האזורית בלוד, הפך בעזרת התלמידים והמורים למקום שראוי להפוך למוסד חינוכי בישראל - עד שתושלם בנייתו של תיכון קבע בעבור התלמידים הערבים בלוד, בשכונת הרכבת בעיר, סמוך לבתי מגוריהם. גם אתמול היה התיכון הערבי בעיר מרכזו של ביקור רשמי אחר, הפעם של ראש הממשלה בנימין נתניהו, מלווה בסער ובשני חברי כנסת נוספים של הליכוד - זאב אלקין וגילה גמליאל.

אך הפעם ההצהרות על הקמתו של מבנה אמיתי לתלמידים נעדרו, והמבנה הזמני שמשמש למעלה מ-350 מתלמידי התיכון הופך אט אט למקום קבוע. "בית הספר נמצא באופן זמני במכללה, והוא צריך להיבנות בשכונת הרכבת, ליד הבתים של התלמידים. אבל אין בנייה, יש רק אדמה", אומר עו"ד עבד אל כרים אזברגה, יו"ר ועד ההורים של בית הספר. "לצערי משרד החינוך מצהיר שהוא יעבור למבנה החדש, אבל עוד לא התחילו את העבודות. אני לא יודע מתי יבנו אותו".

לדברי אזברגה, שבנו לומד בכיתה י"א בבית הספר, "אין היום מקום בכיתות. בית הספר בשנה הבאה יגדל במאות תלמידים ואז מה יעשו?", הוא שואל. בעיריית לוד יודעים שגם שנת הלימודים הבאה לא תיפתח עם בית ספר תיכון חדש, מאחר שרק בפברואר הוצגה התוכנית לבניית בית הספר על ידי האדריכל.

בשנים האחרונות מופעלת בעיר תוכנית "טיפול נקודתי" בתחום החינוך בעיר, שבאה לידי ביטוי גם בהעברת תקציבים רבים לטובת הפעילות השוטפת של מערכת החינוך, שעיקר הישגיה הוצגו לנתניהו ולסער. כך, לדוגמה, מושקעים השנה 22 מיליון שקל בתוכניות פדגוגיות - מאמצעים טכנולוגיים לכיתות דוגמת מחשבים ומקרנים ועד ללימודי סינית בבתי הספר, וכך גם ייעשה בשנה הבאה.

אבל דווקא עיריית לוד, שכ-60% מתלמידיה לא זכאים לתעודות בגרות על פי הנתונים האחרונים שפורסמו, ויתרה במשך השנים על כתשעה מיליון שקלים שהועברו לטובת מערכת החינוך בעיר. מאחר שלא השתמשו בכספים האלו - הם הוחזרו למשרד החינוך בלא שימוש. בשנה שעברה הבינו בעירייה כי עומדים לרשותם סכומי כסף רבים לא מנוצלים וביקשו להחזירם; השנה כבר הועברו שישה מיליון שקלים, שהושקעו בתשתיות ובפרויקט התקשוב במוסדות הלימודיים. את שלושת המיליונים העודפים ביקשו בעירייה להקצות לטובת השנה הבאה, לשם הפעלת מיזם יום לימודים ארוך.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ