שריריים, נחמדים ומסודרים, ההומואים כבשו את החוף

רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רועי צ'יקי ארד
רועי צ'יקי ארד

300 הומואים הגיעו אתמול בצהריים לחוף הילטון לאירוע הפותח את מצעד הגאווה של תל אביב. המוזיקה היתה רועשת, ובכל זאת כמעט לא היו ריקודים, כולם רצו לשמור כוחות למסיבות הגדולות של יום שישי.

רוב הגייז הגיעו ממערב אירופה. סטפן ממנהיים שבגרמניה הגיע במקרה לארץ עם בן זוגו השתקן, ושמח לגלות שבישראל יתקיים בדיוק מצעד גאווה: "חיפשנו מה לעשות בארץ, ואז גילינו שזה קורה". בהמשך, הוא התלונן שהמוזיקה היתה חזקה מדי.

כולם בחוף נראו בדיוק אותו דבר, שריריים, נחמדים ומסודרים. אין דבר יותר סטרייטי מהומו גרמני.

על אף מוזיקת הפופ הרועשת והצ'יזית, האווירה בחוף הים היתה סולידית, על גבול המשעממת. הגייז ניצלו בשמש במרחק קבוע זה מזה. לא היו כמעט חרמונים מלבד זוג אחד שהתנשק בתאווה כאילו ניסה ללעוס כדור טניס דמיוני.

בחוף גורדון התחילו להקים את דוכני השתייה למצעד. עובדים אפריקאים העמיסו ארגזים של בקבוקי מים מינרליים ומשקאות אנרגיה לפי הסברי מנהל העבודה הישראלי. להם, אין ממש יום גאווה אף פעם.

בצד, הקימו חנות למוצרי גאווה. בין הדגלים והשלייקס המרשימים היו גם כיפה ומזוזה עם צבעי הגאווה. שאלתי את אחד העובדים אם מותר להשתמש במזוזה כזו מבחינה הלכתית. המוכרים הנחמדים הסבירו שזה רק בית המזוזה.

"תעשו הרבה כסף מחר?", שאלתי את השאלה הישראלית. והמוכרים מיד הכחישו, טענו שעלות המקום יקרה מאוד, והם למעשה מפסידים והכל נועד לקדם את אתר האינטרנט שלהם. כששאלתי מה כתובת האתר, הם אמרו שהוא עדיין לא נפתח.

לטעמי לא היו יותר מדי חתיכים במקום. אבל ל', בתו המתולתלת של דמות כלכלית בכירה, התעקשה שיש "פול חתיכים, פול תיירים, מזמן לא ראיתי דבר כזה".

מיניתי אותה למתלמדת שלי והלכנו לקשקש עם הבנים. עם קבוצה צרפתית אדישה היא התווכחה לגבי משמעות ראשי התיבות של ליין המסיבות FFF. אנגלי בשם לארי הגיע לכאן באיזיג'ט ואז גילה שהוא טס בדיוק בתחילת יום הגאווה, בשעה שתיים בצהריים. הוא מקווה שיספיק לצעוד קצת. לארי אמר לה שהוא אוהב את תל אביב בזכות הסובלנות. ל' התווכחה אתו וטענה שאנחנו לא סבלניים. הוא אמר לה שאנחנו יותר סבלניים מההולנדים למשל. אני הסכמתי אתו, אך היא התווכחה.

אישית, אני חושב שדווקא הקשר בין שני גברים או שתי נשים הוא סטרייטי והגיוני הרבה יותר מהמצב המקובל, שבו גברים צריכים להיות עם נשים ולהיפך. אנחנו, ההטרוסקסואלים, המוזרים פה. רק טבעי שאדם ילך עם בן מינו.

גבר מבוגר עם כרס וכובע תכול עם הכיתוב "כי אני שווה", הביט בפלאייר למסיבת גייז שמישהו זרק לרצפה ואמר לי: "זה לא מפריע לאף אחד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ