מטוס אל על שביצע נחיתת חירום ישוב מחר לפעילות

חברת אל על תחזיר מחר את המטוס מסוג בואינג 777 לפעילות לאחר שקורקע במשך חודש. במקביל, נמשכת חקירת האירוע

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

מטוס אל על שביצע נחיתת חרום בשל כשל מבני בכן הנסע (מתקן הגלגלים) ישוב מחר (שני) לפעילות סדירה, לאחר שהיה מקורקע במשך כחודש ימים.

צוות מיוחד בראשותו של חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק (רזצ'יק) רז, ממשיך בעבודתו. חלקים של כן הנסע השמאלי שקרס, נשלחו לבדיקות מעבדה. תוצאותיהן ייקבעו את כיוון החקירה, המתמקדת בין היתר באפשרות כי עייפות החומר הביאה לכשל הטכני.

בחברת אל על, פירקו לצורך בדיקות וכחלק מנקיטת צעדי זהירות גם את כן הנסע הימני של המטוס מדגם בואינג 777 שהיה מעורב באירוע בטיחות הטיסה. כמו כן הורכב כן נסע משופץ חדש שהגיע במיוחד מחו"ל.

יצרנית המטוסים בואינג הוציאה בשבוע שעבר הודעה מיוחדת לכל חברות התעופה, בה היא מפנה את תשומת הלב לחקירה בישראל ולהשלכותיה האפשריות של אירוע בטיחות הטיסה החמור בו נאלץ מטוס נוסעים של חברת אל על מתוצרתה, לנחות חרום בשל כשל מבני בכן הנסע (מתקן הגלגלים).

מדובר במטוס מדגם בואינג 777 אשר כמותו נמצאים בשימוש למעלה מ-900 מטוסים בחברות תעופה שונות ברחבי העולם. בהודעה המיוחדת הודיעה בואינג, כי אין מדובר בצעדים כאלה או אחרים אשר יש לנקוט בשלב זה. עם זאת, בחברה הבהירו כי הדבר תלוי בתוצאות החקירה בישראל. מומחים של בואינג ושל מכון הבדק מסינגפור שבו בוצע שיפוץ כן הנסע שכשל, חזרו בסוף השבוע שעבר למדינותיהן, לאחר שהיו שותפים להתוויית תוכנית החקירה אשר מובילה ישראל.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ