הארץ
אסף שטול-טראורינג

תלמידת בית הספר העל-יסודי בויאר בירושלים נתפסה אתמול (ראשון) בעת מבחן הבגרות בתנ"ך, כשברשותה טופס פתור של הבחינה. התלמידה, בתה של בכירה במרכז הבחינות האקסטרני, הודתה כי גנבה את הטופס. האם השעתה את עצמה - כך דווח היום בקול ישראל.

התלמידה נתפסה במהלך הבחינה על ידי המשגיח, לאחר שזו עוררה את חשדו. מבדיקה שערכה מנהלת בית הספר במקום, עלה שבידי הנערה יש נמצא טופס הבחינה, עליו רשומות תשובות שהוכנו מבעוד מועד. הטופס הועבר לידי משרד החינוך, וטופס הבחינה של התלמידה נפסל. במקביל, פתח המשרד בחקירת האירוע.

על פי החשד, הנערה גנבה את טופס הבחינה ממרכז הבחינות האקסטרני, בזמן שבאה לבקר את אמה במקום עבודתה. לטענת התלמידה, הטופס נלקח מהמקום ללא ידיעת האם, אולם עם היוודע פרטי המקרה, האם השעתה את עצמה מעבודתה.

בעקבות האירוע, התלמידה כתבה מכתב התנצלות להנהלת בית הספר ומשרד החינוך, בו היא לקחה אחריות מלאה למעשיה, אולם במשרד החינוך החליטו לנקוט בצעדים משמעתיים נגדה ונאסר עליה להיבחן במשך שלוש שנים.

בשלב זה נבדקת האפשרות שהתלמידה מכרה או מסרה את טופס הבחינה לתלמידים נוספים. על פי דיווח קול ישראל לקראת סוף הבחינה עודכנו שאר התלמידים באשר למה שאירע ונאמר להם כי ייתכן שייפסלו כל מחברות הבחינה

ממשרד החינוך נמסר כי המקרה ייבחן ביסודיות ושיינקטו צעדים חריפים ביותר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ