משרד הבריאות יחמיר את האכיפה על המעשנים

בדיון בכנסת אמר מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, כי "היציבות בשיעור המעשנים מטריפה אותנו". ח"כ עזרא: עישנתי 40 סיגריות ביום ואני משלם את המחיר

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

מנכ"ל משרד הבריאות, פרופ' רוני גמזו, אמר היום (שני) כי משרד הבריאות מתכוון להחמיר את האכיפה על מעשנים. בישיבת ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת, אמר גמזו כי "בתוך חודשיים נביא לאישור הכנסת תיקוני חקיקה המרחיבים ומחמירים את האכיפה. הנתונים המורים על ירידה בשיעור הפסקת העישון ויציבות במספר המעשנים מטריפה אותנו. הרוב הדומם רוצה סביבה נקייה מעישון".

יו"ר הוועדה, ח"כ חיים כץ (ליכוד), אמר בדיון שעסק בהיקף העישון בישראל בשנה החולפת כי, "האכיפה נגד העישון בישראל איננה יעילה. הנתונים מראים שמדי יום ניתן למעשנים קנס אחד וחצי בלבד, זה מגוחך. אם משרד הבריאות יבקש להתקין תקנות בנושא, הוא יזכה לתמיכת הוועדה. יש לקדם את הצו האוסר לחלוטין עישון בבתי הספר".

ח"כ גדעון עזרא (קדימה) הנאבק בסרטן הריאות אמר במהלך הדיון כי "עישנתי לפחות 40 סיגריות ביום ואני משלם את המחיר. הילדים היום מעשנים כבר בכיתה ו' ואת זה צריך להפסיק. הגשתי הצעת חוק להרחבת שעות הלימוד נגד עישון בבתי הספר. צריך להפסיק לענות את המעשנים, זה לא עוזר. החקיקה שלנו הולכת לכיוונים לא נכונים".

ח"כ אילן גילאון (מרצ) הסכים עם ח"כ עזרא והוסיף: "אם רוצים לנעול ארונות במקום לחנך את הילדים, זה קרב נפסד מראש". גילאון התוודה: "אני התחלתי לעשן בגיל חד ספרתי והפסקתי לפני ארבעה חודשים".

מנתוני העישון שהוצגו היום בפני חברי הכנסת עולה כי אחוז המעשנים בישראל מעל גיל 21 עומד על 23.3 אחוזים. 32 אחוז מהגברים בישראל מעשנים ו 15.1 מהנשים.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ