הארץ של הסופרים | וול סטריט זן

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בורסות הוול סטריט נסגרו אתמול בעליות חדות כיוון שבארה"ב ובסין פורסמו נתוני מקרו חיוביים (ואולי מסיבות אחרות). מיד סשה סמיונוביץ' נזכר איך פעם שם לב שאם הוא הולך, הגשם מפסיק. ואם הוא עוצר, הגשם חוזר לרדת. וכבר ניצתה במחשבותיו של סשה סמיונוביץ' תוכנית מפורטת איך יתעשר בעזרת הכישרון החדש הזה שהתגלה בו. מה עוד שמדד הדאו ג'ונס עלה ב-1.1% ומדד הנאסד"ק ב-1.5%. אחר כך בכל זאת חשב: אולי זה מסוג התגליות שעדיף לשמור לעצמך. הרי כבר אמרו לפנינו: לסשה סמיונוביץ' לא היו בעיות עם השלטונות, אבל לשלטונות היו בעיות עם סשה סמיונוביץ'.

הארץ של הסופרים | 53 סופרים ומשוררים ממלאים את מקומם של כתבי "הארץ" רוצים להגיב לסופרים? כנסו לעמוד הפייסבוק שלנו

הנה, פעם סשה סמיונוביץ' הלך אצל מדקר סיני. לא בחפץ לב הלך (אפילו שתפוקת בתי החרושת בסין עלתה בחודש שעבר ב-13.3%). המדקר דקר ודקר, סביב הטבור ובידיים וברגליים, ואחר כך השאיר את סשה סמיונוביץ' לשכב עשרים דקות עם המחטים, כדי שהמרידיאנים ייפתחו. אחרי שעתיים (בערך) סשה ס' התעורר מהתנומה הקלה שבה שקע ומיד הבין: המענה הסיני נרצח. ומה עושים עכשיו? קודם מוציאים את המחטים? או שקודם מתקשרים למשטרה? (אם תענה נכון, אמר קול זדוני בראשו של סשה סמיונוביץ', תגיע להארה. ואפרופו תאורה, הוסיף הקול, רשת בסט ביי, קמעונאית האלקטרוניקה הגדולה ביותר בארה"ב, עלתה אתמול ב-4.5% לאחר שדיווחה על רווח רבעוני גבוה מהצפוי. או מסיבות אחרות).

ובאותו עניין (בערך): פעם סשה סמיונוביץ' לא הצליח למצוא את חולץ הפקקים בשום מקום. אחרי שסיים להפוך את כל המטבח פנה לבורא עולם ואמר לו: "בורא עולם! מה אתה מצפה שאעשה עכשיו? שאאבד את טיפת הכבוד העצמי שעוד נותרה בי?!" בורא עולם לא ענה לסשה סמיונוביץ'. אולי כי משחק המילים לא מצא חן בעיניו. אולי כי שוק האג"ח הממשלתיות האמריקאיות בכל זאת נסגר בירידות חדות. סשה סמיונוביץ' הניח את בקבוק היין על השיש במטבח, הניף את הפטיש ועצם עיניים בציפייה להתערבות שמיימית של הרגע האחרון (אחרי עשר דקות סשה ס' חשב: יש משהו לא מספק במדיטציה עם פטיש ביד).

לבסוף סשה סמיונוביץ' אכן נעצר בחשד לרצח של המדקר הסיני (או מסיבות אחרות). בחוץ התחיל מבול בממדים תנ"כיים, אבל סשה סמיונוביץ' ישב בתאו, ולא אמר שום דבר לאף אחד: ראשית, כי הוא לא היה אשם. שנית, כי מדד המחירים ליצרן בארה"ב בחודש מאי עלה ב-0.2%, שלישית, כי ידע ששבעים אחוזים מגוף האדם הם מים. והעיקר שבבקבוק הדמיוני שבראשו נשארה עוד טיפה.

סשה סמיונוביץ' היה אדם שקצת היגר לו מהמציאות, זה נכון. אבל מי לא?

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ