הפיצוץ בנתניה: המשפחות שפונו שוכנו בבתי מלון בעיר

התושבים שבתיהם נהרסו בפיצוץ הגז התפזרו בין המלונות. "לא נשאר לנו כלום, אני בלי בגדים, רק ככה", סיפרה אחת המפונות

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

אל בתי המלון בנתניה הגיעו בשעות הצהריים היום (שישי) המשפחות שבתיהן נהרסו בפיצוץ הגז. הבגדים, סירי האוכל שכבר הועמדו לקראת שבת, התמונות בסלון - הכל נשאר, חשוף לעיני כל מבעד לאין-חלונות בבית הדירות בכיכר העצמאות בעיר.

"לא ישנתי כמעט הלילה, ועכשיו, אחרי שהגעתי למלון, אני יכול להבין מה קרה", אומר מיכאל, שהגיע למלון גליל בעיר. למעלה מחודש הוא שהה במלון חוף, שנפגע גם הוא בפיצוץ. "זה היה מפחיד לראות מה קרה. יצאתי החוצה מהחדר שלי וראיתי מלא אנשים במסדרון, שהרבה מהם יצאו עם הפיג'מות ולא הבינו מה קורה". הוא מספר כי בכוונתו להישאר במלון עד יום ראשון. "ואחר כך אני לא יודע מה יהיה. הייתי אמור להתחיל עבודה חדשה בתחילת השבוע, ועכשיו, אלוהים גדול".

יחד עם מיכאל שהו בבית המלון גם כמה תיירים, מרביתם מצרפת, שסיפרו כי הם "לא יודעים איך לסיים את החופש הזה".

צוות מלון גליל נערך לקליטתם של מחוסרי הדיור החדשים. כמו רשימת שמירה, ניהלו פקידות הקבלה מעקב אחר הבאים והולכים - למעלה מעשרה מניצולי הפיצוץ התמקמו בין חדרי המלון. חלקם אגב, החליטו במהלך היום לעזוב את המקום ולעבור לחיק משפחתם.

גם מרטין ז'ורנו פונתה אל בית המלון, לאחר שביתה נהרס בפיצוץ. "לא נשאר לנו כלום, אני בלי בגדים, רק ככה", היא אומרת כשהיא מצביעה על חולצתה הפרחונית. "זה כמו סיוט. אני לא יודעת מה יקרה הלאה, אני רק רוצה לסדר את הדברים לקראת שבת", היא אומרת.

בהודעה שפרסמה עיריית נתניה צוין כי "העירייה מעניקה מענה למחוסרי הדיור באמצעות שיכון חלופי וזמני בבתי המלון ברחבי העיר, שנרתמו לנושא באופן התנדבותי ובמתחמים נוספים, כדוגמת ישיבת בני עקיבא".

עם זאת, במהלך היום סירבו כמה מפונים להשתכן בדיור החלופי שהוצע להם. "לגבי הדיור, אין מה לעשות - חלק מהאנשים יסתפקו במה שיש. לשמחתנו, בבתי המלון בימים האחרונים יש תפוסה מלאה", אמר בעקבות כך איזי ענבר, מנכ"ל העירייה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ