השריפה ברמת הגולן: נבדק חשד להצתה

כמעט 2000 דונם של צמחייה וחורש טבעי נשרפו היום בשתי שריפות ברמת הגולן ובגליל. מטוסי הכיבוי מהטייסת החדשה סייעו בהשתלטות על האש

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

שתי שריפות גדולות פרצו היום (שבת) בגליל ובגולן. לא נמסר על נפגעים, אך מטיילים שפקדו את האזור פונו בשל החשש מהתפשטות האש. קרוב לאלפיים דונם של צמחייה ומעט חורש טבעי נשרפו כתוצאה מהשריפות. בשירותי הכבאות בודקים את החשד כי השריפה ברמת הגולן נגרמה כתוצאה מהצתה, לאחר שהתגלו בשטח סימנים המעידים על אפשרות זו.

באזור נחל המשושים השתוללה שריפה גדולה שכילתה שטחים גדולים של צמחייה. כ-15 צוותי כיבוי של שירותי כיבוי גליל עליון-מזרחי ורמת הגולן הוקפצו למקום ונלחמו בלהבות בסיוע חיילי צה"ל, פקחי רשות הטבע והגנים ובוקרים מרמת הגולן.

שני מטוסי כיבוי סייעו גם הם בכיבוי האש. במהלך השריפה התפוצצו שני מוקשים והיה חשש כי השריפה תתפשט לבסיס צה"ל הממוקם בסמוך, אך כוחות הכיבוי השתלטו על האש.

היום בצפון. תצלום: גיל אליהו

כוחות משטרה פינו את המטיילים שהגיעו לבריכת המשושים, מחשש כי השריפה תמשיך ותתפשט. שוטרי תחנת רמת הגולן סגרו לתנועה לכמה שעות את כביש מספר 888 שבין צומת פארק הירדן לצומת בית המכס, בשל העשן הכבד האופף את האיזור.

במקביל פרצה שריפה נוספת באזור צומת שבע שבמרכז הגליל, סמוך לכביש שבין צפת לכרמיאל. כוחות כיבוי הגיעו למקום בניסיון למנוע את התפשטות האש.

טייסת כיבוי האש החדשה שרכשה ישראל כאחד מלקחי השריפה הגדולה בכרמל נחנכה בחודש מאי. הטייסת החדשה מונה שבעה מטוסים מדגם איירטרקטור 802, בעלות של כ-70 מיליון שקל והיא קרויה על שם הנער אלעד ריבן שנהרג בשריפה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ