ניר חסון
ניר חסון

חברת החדשות של ערוץ 10 תעבור לשדר בקרוב מירושלים, כך הכריזו היום (ראשון)ראש העיר, ניר ברקת, ואיש העסקים ובעל המניות בערוץ 10, רון לאודר.

הערוץ, שמחויב על פי תנאי הזיכיון לשדר את תוכניות החדשות שלו מירושלים, ניסה בחודשים האחרונים למצוא פתרונות אחרים ויקרים פחות, כמו מעבר לנווה אילן ואבו גוש. אולם, לדברי מנכ"ל הערוץ, יוסי ורשבסקי, ההחלטה לעבור לירושלים התקבלה בדרג בעלי המניות העיקריים - לאודר ויוסי מימן.

"המעבר לירושלים נעשה אך ורק בשל דרישת בעלי המניות, אנחנו משלמים על כך מחיר גבוה מאוד", אמר ורשבסקי. עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים מציעות לערוץ ולעובדיו שורה של הטבות לקראת המעבר, ביניהן: הנחה של 90% בארנונה בשלוש השנים הראשונות וסיוע בשכר דירה לעובדי ערוץ 10 שיעברו לגור בעיר בשנתיים הראשונות, עד לסכום של 30 אלף שקל.

ברקת ולאודר היום. "המאמר יוסיף כבוד לערוץ 10". תצלום: אמיל סלמן

משרדי ואולפני חברת החדשות ייפתחו בבניין JCS ברחוב יפו בבירה, סמוך ליציאה מהעיר. כיום פועלות בבניין חברות חדשות בינלאומיות רבות. "אני מאוד שמח שהגענו לרגע הזה", אמר ניר ברקת והוסיף כי "אני מאמין שכשהתושבים ישמעו שהחדשות משודרות מירושלים זה יוסיף הרבה כבוד לערוץ 10. המעבר הוא חלק משינוי האווירה בתחום התרבות, הקולנוע והטלוויזיה בירושלים".

ראש העיר הדגיש כי המבנה נמצא סמוך למסלול הרכבת הקלה ובמרחק הליכה קצר מתחנת הרכבת העתידית של ירושלים, ממנה יצא קו רכבת מהיר לת"א. לאודר הוסיף שהוא מקווה שההחלטה תוביל לחברות נוספות להתמקם בירושלים.

לפני ימים אחדים עתרו עובדי ועיתונאי ערוץ 10 נגד הרשות השנייה שמאלצת את הערוץ לעבור לירושלים. בתצהיר שהגיש העיתונאי ירון לונדון הוא אף אמר שלא יהיה מסוגל להמשיך בעבודתו אם יאלץ לנסוע לירושלים מידי יום.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ