רעש המטוסים חזר לחולון

ראש העיר, מוטי ששון פנה בדחיפות למנהל רשות התעופה בשל תלונות התושבים על חריגות מנתיבי הטיסה

זוהר בלומנקרנץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
זוהר בלומנקרנץ

ראש העיר חולון, מוטי ששון, פנה בסוף השבוע בדחיפות למנהל רשות התעופה האזרחית (רת"א) גיורא רום, בדרישה לבדוק "חריגות מנתיבי טיסה מעל שמי חולון".

בפנייתו כתב ראש העיר כי "בחודש האחרון אנו מקבלים תלונות רבות מאזרחים תושבי העיר, המתלוננים אודות חריגות מנתיבי הטיסה מעל שמי העיר. תפרוסת התלונות כוללת את כל רחבי העיר - מהשכונות הצפוניות של העיר כמו גם במרכזה".

תצלום: מוטי מילרוד

ששון הדגיש כי התלונות מתייחסות הן לטיסות הנוחתות והן לטיסות הממריאות, לאורך כל שעות היממה, כולל בשעות הגבלת הטיסות ("חלון הלילה" שבין 02:00 אחר חצות ל-05:00 לפנות בוקר. ז.ב).

ששון המשיך ואמר כי מתלונות התושבים עולה שהחריגות גורמות למטרדי רעש בלתי נסבלים המשבשות את חייהם בתוך ביתם, בשל חוסר היכולת לקיים שינה רצופה, וכן הפרעה לכל עבודה הדורשת ריכוז, כמו לימודים וצפייה בטלוויזיה.

"ביקשתי כי הנושא ייבדק על ידכם במטרה להתאים את הנחיות התפעול של נתב"ג למציאות", כתב ששון לרום.

ממשרד התחבורה נמסר היום בתגובה, כי "רשות התעופה האזרחית (רת"א) מטפלת בכל פניה וחשד לחריגה מנתיבי טיסה מאושרים בהתאם לנהלים הקבועים בחוק. נכון למועד הפנייה של "הארץ" טרם התקבלה במשרד רת"א הפניה המדוברת".

יצויין, כי היום (ראשון) פתחה רשות שדות התעופה (רש"ת) את המסלול החדש ששופץ בנתב"ג. פתיחתו נדחתה ב-48 שעות מהמועד המתוכנן בגלל הצורך לכייל את מכשירי ההנחתה האוטומטיים (ILS) במסלול החדש.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ