כשהרשויות מתקוטטות, המפונים בנתניה נתמכים בנדבנים

תושבי הבניין שניזוק בפיצוץ הגז בנתניה לא יודעים היכן יתגוררו לאחר סוף השבוע הקרוב, כאשר המלונות יפסיקו לממן את שיכונם

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

בעוד השמאים והזגגים מציפים את כיכר העצמאות בנתניה, שם אירע פיצוץ הגז, תושבי הבניין שניזוק לא יודעים היכן יתגוררו לאחר סוף השבוע הקרוב. בעירייה מדווחים שכ-40 תושבים שוכנו בימים האחרונים בבתי המלון בעיר - על חשבון בעלי המלונות. בעלי המלונות שיכנו את דיירי הבניין שנפגע עד תחילת השבוע הבא, וביום ראשון תעבור האחריות לנושא המגורים למשרד השיכון.

"אני כמעט שנה מתגורר פה בשכירות, וכרגע אני ממתין לפתרון מגורים זמני", אומר דני קרסנטי, המתגורר באחת הדירות בבניין. "מבחינתי, הכי חשוב לי להוציא את הדברים מהבית. אין לי שום דבר עליי, אני בלי תעודת זהות, בלי ניירת, בלי כלום. ביום שישי רצו לתת לי מלון, אבל היו כל כך הרבה אנשים, רובם מבוגרים וחולים, שהלכתי, אמרתי שאני אחזור במוצאי שבת. אני מחכה לתשובות, אני לא יודע מה הלאה".

בעירייה מתמקדים כרגע במציאת פתרונות דיור בעבור מי שאין ברשותם דיור חלופי, והם ללא ביטוח מתאים. להערכת גורמים בעירייה, מדובר בכ-20 דיירים. "לא נפקיר אף אחד וניתן את מלוא העזרה", הבטיח אלי דלל, סגן ראש העירייה וממלא מקום ראש העיר. "עם זאת, אין לנו יכולת לטפל ברמה של מעבר לעזרה ראשונה. נצטרך פה עזרה ממשלתית".

לצד התושבים שאיבדו באחת את בתיהם, עשרות בעלי עסקים נפגעו מפיצוץ מכלי הגז. בעלי העסקים הגיעו אתמול לפגישה עם נציגי העירייה, במטרה לבחון את אפשרויות הסיוע והעזרה המיידית שניתן להעמיד לרשותם. מהר מאוד, האווירה במקום התלהטה, אך אחד ממשתתפי הפגישה אמר כי "גם הסוחרים עצמם לא יודעים מה הם רוצים". בסיום הפגישה עזב בזעם אחר מבעלי העסקים וקרא: "תודה על הזמן האבוד".

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ