אלפים התפללו לשלום "פוסק הדור" אלישיב

מנהיג הציבור החרדי ליטאי, בן 101, נזקק לצנתור ונותח. רופא שהוטס מארה"ב ביצע את הניתוח בבית החולים שערי צדק

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

תפילות המוניות התקיימו אמש בריכוזים חרדיים בישראל ובחוץ לארץ, בשעה שמנהיג הציבור החרדי-ליטאי נכנס לחדר הניתוח בבית החולים שערי צדק בירושלים. הרב יוסף שלום אלישיב, בן 101, המכונה "פוסק הדור", נזקק לצנתור כדי לטפל בעורק מרכזי בגופו.

את ההליך הרפואי ביצע, בבית החולים הירושלמי, רופא שהוטס במיוחד מארצות הברית - ד"ר דניאל קלייר. ד"ר קלייר הוא כירורג לב וכלי דם מקליבלנד קליניק, מרכז רפואי המתמחה בטיפולים בכלי דם, שגם ביצע צנתור דומה ברב אלישיב לפני כמה שנים. הניתוח נועד לתיקון של דליפה באבי העורקים - פרוצדורה לא מסובכת במיוחד, בהרדמה מקומית. ועם זאת, הצוות הרפואי ומאות אלפי חרדים עוקבים אחרי מצבו של הרב אלישיב בדריכות רבה, בעיקר בגלל מעמדו וגילו של הפציינט.

לפני כשלושה חודשים מלאו לרב אלישיב 101 שנים, אך הדבר אינו מפריע לו, גם בעת האחרונה, להמשיך להעביר את שיעוריו היומיים ולצאת לתפילות בבית הכנסת הסמוך לביתו בשכונת מאה שערים. גם אתמול הרב יצא לתפילת שחרית, ולאחר כמה שעות יצא לבית החולים שערי צדק עם כמה מקורבים, ובליווי משטרתי.

לפנות ערב נחת בישראל ד"ר דניאל קלייר. את פניו קיבל בשדה התעופה ח"כ משה גפני (יהדות התורה). גפני אמר לו כי "עם ישראל סומך עליו". הביטאון הליטאי "יתד נאמן" דיווח אתמול על תפילות שנועדו "להחיש רפואה שלמה לרבן של ישראל עמוד התורה וההלכה מרן רבי יוסף שלום בן חיה מושא אלישיב שליט"א". העיתון קרא לציבור להשתתף בתפילות שהתקיימו בכותל המערבי בירושלים, במקומות ציבוריים בבני ברק ובערים חרדיות, וגם בישיבות החרדיות.

בעצרת התפילה המרכזית בכותל המערבי השתתפו עשרות אנשים בלבד, שכן התפילות העיקריות התקיימו בבני ברק.

בביתו של הרב אלישיב מינו דובר שילווה את הניתוח של הרב ואת ואשפוזו. הדובר, שלמה קוק, מסר כי המנתח, שאינו יהודי, ביקש לפני תחילת הניתוח את ברכת הרב אלישיב, ו"הרב נתן לו את ידו ובירך אותו בחום". תפילה המונית התקיימה אמש גם על קברו של הרב מנחם שך, קודמו של אלישיב בהנהגת הציבור הליטאי.

הנציגות הפוליטית של הציבור הליטאי התגייסה כולה: בעוד ח"כ גפני קיבל את פני המנתח בנתב"ג, ח"כ אורי מקלב ליווה אותו לבית החולים שערי צדק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ