זוהר בלומנקרנץ

התקלה שהובילה לנחיתת החירום של מטוס אל על לפני חודש נגרמה בעת שיפוץ בסינגפור, כך מסתמן מממצאי החקירה הראשוניים של האירוע. חוקר תאונות אוויריות ראשי במשרד התחבורה, עו"ד יצחק (רזצ'יק) רז הודיע כי מהחקירה עולה שכן הנסע (הגלגל) השמאלי של המטוס ניזוק בשיפוץ שעבר במכון הבדיקה בסינגפור.

המטוס לאחר נחיתת החירום

לדברי רז, בשיפוץ של כן הנסע של המטוס במכון בסינגפור, נגרם לו נזק באזור שבו נמצאה התקלה אחר כך. "נזק זה עשוי להסביר את מנגנון הכשל, מבלי שנמצאו עדיין ממצאים כלשהם, לשילוב גורם נוסף מקודם או מאוחר יותר", הוסיף רז.

רז הדגיש, כי "המוקד ממנו התפתח הכשל הטכני אותר בוודאות, אולם טרם נמצאה הסיבה המדויקת והישירה לכשל. לכן, יש להשלים את החקירה במכון הבדק בסינגפור, תוך מתן דגש לתהליכים, הנחיות, ציוד ורמת הידע, כמו גם לגורמים אפשריים נוספים, שייתכן שהיו מעורבים בתהליך הכשל".

רז מציין, כי על פי ההערכה, "נכון לעכשיו" מדובר בתקלה נקודתית, אולם כדי להסיר כל ספק ייבדקו כני נסע נוספים בעולם וייבחן הצורך במתן הנחיות והדרכות נוספות, בהתאם לממצאים שיתגלו.

בעוד כשבועיים מתוכננת השלמת החקירה במכון בסינגפור, בשיתוף נציגים של הרשות לחקירת תאונות אוויריות של ארה"ב (NTSB), מנהל התעופה הפדרלי האמריקאי FAA וחברת בואינג. בהתאם לממצאים יוחלט על פרסום הנחיות ונהלים למניעת הישנות מקרים דומים בעתיד.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ