בנק הפועלים: נציב ספרייה ניידת בקרית שמונה

יו"ר הבנק מיהר להכריז כי ימשיך לתמוך בספרייה שקרסה כלכלית. גם נוחי דנקנר הבטיח להכניס את היד לכיס: "הספרן לא ילך לקבץ נדבות"

אלי אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אלי אשכנזי

בנק הפועלים וקבוצת IDB הזדרזו להצהיר על התגייסותם לסייע למתנ"ס בקריית שמונה בעקבות קריסתו הכלכלית. יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי הבטיח להציב החל מיום א' הקרוב ספריה ניידת בעיר, והוסיף כי הבנק ימשיך להשתתף במימון הפעלת הספרייה בעיר, כפי שעשה בשנה האחרונה.

השבוע בוועידת הנשיא אמר סרוסי כי "שבוע הספר ברחבי הארץ מלמד יותר מכל על עוצמת התרבות בישראל. קריאה הינה הבסיס. אנו, בבנק הפועלים, עובדים בימים אלו על פתרון לטווח ארוך של הצלת הספרייה ופתרונות נוספים בתחום קריאת הספרים בקרית שמונה. מגיע להם ואנחנו כחברה צריכים לקחת אחריות".

הבנק הודיע שידאג גם לקייטנות ולפעילויות לילדי קריית-שמונה במהלך חודשי הקיץ.

יו"ר בנק הפועלים יאיר סרוסי. תצלום: עופר ועקנין

מאז נסגרה הספרייה ביוני שנה שעברה, דאג בנק הפועלים לממן את הפעלתה בשנה החולפת, אולם מאז הוציא בית המשפט צו פירוק למתנ"ס אליו מסונפת הספריה, נפסק המימון מחשש שיעוקל על יד המפרק ויועבר לנושים.

גם איש העסקים נוחי דנקנר הבטיח במהלך ועידת הנשיא לסייע לקריית שמונה. "קבוצת IDB מחוייבת לעיר", אמר. "המתנ"ס ישוקם, היכל התרבות ימשיך לפעול, התיאטרון הקהילתי יישאר בעיר, הספרייה תיפתח מחדש, ואברהם לב הספרן לא ילך לקבץ נדבות, אלא ימשיך להשאיל ספרים לילדים ולבני נוער".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ