ג'קי חורי

נדב אלון בן החמש נהרג היום בשריפה שפרצה לפנות בוקר בבית ביישוב שמשית בגליל התחתון. אמו ואחותו, בת 14, חולצו מהבית ללא פגע. בתום חקירה שביצע צוות בדיקה של מכבי האש עלה החשד כי השריפה פרצה כתוצאה ממשחק בנרות של הילד.

השריפה פרצה בשעה 04:30 בבית בן שתי קומות ביישוב הקהילתי. האם, שהריחה עשן, הזעיקה את הכבאים. היא ובתה חולצו בשלום מהבית, אולם האם לא ידעה באיזה חדר בבית בנה ישן באותו הלילה. לבסוף הכבאים מצאו את הילד בחדר הביטחון בקומת המרתף, והתברר כי הוא נספה בדליקה.

נדב אלון. תצלום רפרודוקציה

מפקד שירותי הכיבוי עפולה-יזרעאל, טפסר עמוס סבג, סיפר כי הכבאים פרצו לבית בוער ואפוף בעשן. "בני המשפחה הצליחו לצאת, אבל הילד ישן בחדר הביטחון, וכשהכבאים הצליחו להוציא אותו הוא כבר היה ללא רוח חיים", סיפר.

אחד הכבאים, רשף-משנה אמיר בניאס, סיפר כי "הבעירה היתה חזקה מאוד, עם קרינה גבוהה שהצריכה קירור לפני שהיה אפשר לחדור לבית. השתמשנו בסילוני מים ובקצף". לדבריו, היות שהאם התקשתה לומר היכן בדיוק נמצא בנה, "כל הכוחות נכנסו למבנה וסרקו אותו למעלה ולמטה. בסופו של דבר, התברר כי הוא אכן היה בחדר הביטחון במרתף. החלון היה מוגף, וגם דלת החדר היתה סגורה כמעט לגמרי. דרך הסדק בדלת אפשר היה לראות להבות מאוד גדולות. הכבאים פרצו את החלון והדלת, ואז חילצו את גופתו".

הפרמדיק אמיר אלישע שהוזעק למקום סיפר כי "האמא ישבה בחוץ על המדרכה. היא קיוותה מאוד לראות את בנה יוצא חי. כוחות הכיבוי הושיבו אותה עם בתה רחוק מהבית כדי שלא תבחין בגופה של בנה שמוצאת מהדירה. היה המון רעש והמולה מסביב לבית. זה היה מראה מאוד קשה, להוציא ילד בן חמש שרוף".

איש משטרה ליד הבית שעלה באש. תצלום: גיל אליהו

אביו של הילד נמצא כעת בחו"ל וגם שני אחיו הגדולים שהו הלילה מחוץ לבית - אחד מהאחים הוא חייל והשני השתתף בפעילות של בני נוער מחוץ ליישוב. בני המשפחה קיבלו הודעה על האירוע והם עושים את דרכם הביתה.

רבים מתושבי היישוב הקטן התאספו הבוקר ליד הבית ובמזכירות היישוב ורבים התקשו לעצור את הדמעות כאשר הכבאים הוציאו את גופת הילד. אחד השכנים, מנשה, סיפר: "הרחנו עשן ויצאנו החוצה. שמענו את הצעקות של האימא , וראינו את הכבאים רצים לתוך הבית שכולו אפוף עשן ולהבנות, ואי אפשר לעשות כלום".

למזכירות היישוב הגיעו גם פסיכולוגים ויועצים מטעם מהמועצה האזורית עמק יזרעאל ושוחחו עם המשפחות ובעיקר עם הילדים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ