הסתיימה השביתה במכון שכטר: המורים יקבלו 1.5 מיליון שקלים

אסף שטול-טראורינג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסף שטול-טראורינג

שביתת עובדי מכון שכטר למדעי היהדות בירושלים שנמשכה 49 יום הגיעה לסופה: ארגון עובדי העמותות של המכון, המאוגדים בארגון "כוח לעובדים", חתמו ביום שישי על הסכם קיבוצי המקיף 100 מורים. בעקבות זאת חזרו אתמול 70 מרצים ועובדים מינהליים במוסד לעבודתם, לאחר שהשביתו את לימודיהם של כ-400 סטודנטים לתואר שני. במסגרת ההסכם שהתקבל מול הנהלת המכון, יוחזר למורים חלק ניכר מהקיצוץ בשכרם, כמו גם תוספות ותק, בעלות כוללת של כמיליון וחצי שקלים.

"חתימת ההסכם מסמנת פתיחת דף חדש בין העובדים ובין ההנהלה, אך לא פחות מכן - מדובר בשלב חשוב בבניית ארגון העובדים במקום עבודתנו", אמר יו"ר ועד עמותות שכטר, יוסי טרנר. "מעכשיו והלאה ננצל כל הזדמנות סבירה לשתף פעולה עם ההנהלה, אך בה בשעה נעמוד על משמר בכל הקשור ליישום תקין של ההסכמים שנחתמו".

הסכסוך שהוביל לשביתה החל ביוני 2009, כשהנהלת מכון שכטר קיצצה במשכורות כל העובדים בעקבות מותו של תורם מרכזי למכון. העובדים ביקשו בתגובה להתאגד בארגון כוח לעובדים כדי להפסיק את הקיצוצים ולנהל מו"מ על הסכם קיבוצי, אך לטענתם ההנהלה סירבה תחילה להכיר בהתאגדות וניסתה לפרקה. בסוף 2010 חידשו מנהלי העיזבון של התורם את הזרמת הכספים למוסד, וההנהלה הפסיקה את הקיצוצים והחזירה לעובדים את משכורתם המקורית - אך לא את מאות אלפי השקלים שקוצצו לאורך שנה וחצי.

בהתאם לנהוג בכוח לעובדים, ההסכם שהתקבל בין הוועד המייצג להנהלה דרש הצבעה בקרב כלל חברי ארגון העובדים. אסיפת העובדים אישר את ההסכם ברוב גדול ביום חמישי, ויום לאחר מכן חתמו עליו שני הצדדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ