מכון ויצמן - מכון המחקר הטוב לעבוד בו מחוץ לארצות הברית

רשימה בינלאומית של כתב העת "סיינטיסט" קבעה

ליטל לוין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ליטל לוין

מכון ויצמן למדע זכה במקום הראשון ברשימה בינלאומית של כתב העת Scientist, שדירגה את המקומות הטובים ביותר לעבוד בהם באקדמיה מחוץ לארה"ב, בהתבסס על תשובותיהם של 666 חוקרים בתחום מדעי החיים באקדמיה או במוסדות מחקר לא מסחריים.

הרשימה, שמתפרסמת ב-Scientist מאז 2003, מדרגת בשתי רשימות נפרדות 40 מוסדות אקדמיים בארה"ב ועשרה מוסדות ביתר העולם לפי 37 קריטריונים ובהם שכר, משאבי מחקר, סיפוק מהעבודה, סביבת העבודה, חברים, הוראה והנחיה, מדיניות ואפשרויות קידום. בכל הקטגוריות הללו זכה מכון ויצמן להיכלל באחוזון העליון למעט שכר, שמדורג באחוזון 83. בהצהרה "עבודתי מעניקה לי סיפוק אישי רב" זכה המכון בניקוד הגבוה ביותר - 5 מתוך 5. מאז החל המגזין לפרסם את הרשימה, דורג מכון ויצמן פעמיים במקום הראשון ופעם במקום השני.

CORONA TIME - ועידת החינוך של TheMarker

מבין כל המוסדות ברשימה, בוויצמן ישנו המספר הקטן ביותר של מרצים במשרה מלאה (108), והמספר הגדול ביותר של ציטוטים למאמר עם ממוצע של 30.47 ציטוטים במהלך העשור החולף. למכון אינרה הצרפתי, המדורג שני ברשימה, ממוצע של 14.24 ציטוטים למאמר. מספר המרצים באינרה גדול פי עשרה ממספר המרצים במכון ויצמן, ומספר המאמרים שהתפרסמו על ידי חוקריו בעשור החולף - 15,422 - גדול פי שלושה ממספר המאמרים שפרסמו באותה תקופה חוקרי מכון ויצמן.

מלבד אינרה, המכון הותיר מאחור שתי אוניברסיטאות אנגליות, שלוש קנדיות, אחת אוסטרלית, אחת הולנדית ואוניברסיטה סקוטית, שחבריה ציינו לטובה את המסורת השנתית של האוניברסיטה שבה יוצאים חברי הסגל לסוף שבוע סקוטי, כולל חצאיות, וויסקי וריקודים.


נשיא המכון מרצה בפני סועדים בפאב, בשנה שעברה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ