ליטל לוין

ביקורת קשה ספגה אתמול אוניברסיטת בן גוריון בדיון של ועדת החינוך של הכנסת, שהתקיים בעקבות החלטה לסגור את המכינות הקדם- אקדמיות שלה. יו"ר הוועדה, ח"כ אלכס מילר, דרש מהנהלת האוניברסיטה לחזור בה מהחלטתה ולהקפיאה לפחות עד ינואר 2012. אז תגיש הוועדה לתכנון ולתקצוב (ות"ת) המלצות שיסדירו את העברת הסמכות והאחריות על המכינות ברחבי הארץ למועצה להשכלה גבוהה (מל"ג) ולות"ת. לדברי מנכ"ל מל"ג משה ויגדור, העברת הסמכות תושלם עד אוקטובר 2012.

מילר גם דרש ממורי המכינה להקפיא את דרישותיהם לצורך פתיחה סדירה של שנת הלימודים. ב-3 ביולי הודיעה האוניברסיטה על סגירת המכינות האקדמיות בתגובה לדרישות מרצי המכינות לשפר את תנאי העסקתם.

אוניברסיטת בן גוריון מסרה שהיא מקבלת את המתווה שהציע יו"ר ועדת החינוך, אבל הציבה כתנאי שמורי המכינות יקבלו את המלצות ות"ת שיוגשו בינואר כמות שהן, ולא ייצאו למאבק נוסף. פתיחת המכינות, הבהיר אתמול מקור באוניברסיטה, "תלויה במורי המכינות".

מאוחר יותר הבהירה ל"הארץ" נשיאת האוניברסיטה, הפרופ' רבקה כרמי: "אנחנו לא מתעקשים על התחייבות. אנחנו מאמצים בחום את המלצתו של אלכס מילר, לפיה אנחנו פותחים את המכינה להרשמה, והשקט התעשייתי נשמר לשנה. אני מצפה שבשנה הבאה נקבל הנחיות מות"ת ומאמינה שהן יהיו הוגנות ושוות. התשלום אצלנו הוא הגבוה ביותר במדינה ואני מקווה שעכשיו יהיה תיקון שישווה אותנו לשאר המדינה". כרמי הדגישה שרק אחרי שהאוניברסיטה תקבל לידיה את פרוטוקול הדיון בוועדת החינוך, ותראה ש"הדברים כתובים שחור על גבי לבן", תורה על פתיחת ההרשמה למכינות.

סגן יו"ר הסגל הזוטר, ירון דישון, אמר: "אנחנו מכבדים את ההמלצה של ועדת החינוך של הכנסת ומצפים שמורי המכינות יקבלו מכתבים על המשך העסקתם בהקדם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ