חובש סירב לטפל בפליט: "הנהלים אוסרים עלי"

החובש שעובד בבנק הפועלים בת"א סירב לטפל בפליט סודאני שנפצע בתאונת דרכים סמוך לסניף. הבנק: החובש המתין להגעת האמבולנס

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

חובש של בנק הפועלים סירב הבוקר (חמישי) לטפל בפליט סודני שנפצע בתאונת דרכים בפתח משרדי הסניף המרכזי בשדרות רוטשילד בתל אביב, בנימוק ש"הנהלים אוסרים עליו".

התאונה אירעה היום בתשע וחצי בבוקר. הפליט רכב על אופניו יחד עם חבר בשדרות רוטשילד בתל אביב, וחצה את השדרה למעבר החצייה בפינת רחוב בצלאל יפה. נהג מונית התנגש בו, והוא עף מאופניו, נחבל בראשו ובחזהו והחל לדמם מראשו.

התאונה אירעה מטרים ספורים מהכניסה למשרדי הסניף המרכזי של הבנק. מאבטח שעמד מחוץ לבניין ראה את התאונה, וזינק מיד לעבר הפצוע. הוא הזמין אמבולנס, וכן הזעיק בקשר מאבטח נוסף, שיש לו הכשרה כחובש.

כאשר החובש הגיע למקום, עוד בטרם הגעת האמבולנס של מד"א, הוא הסתכל על הפצוע וסירב לטפל בו, בנימוק שאלו "הנהלים". בין שני המאבטחים התגלע ויכוח. בסופו של דבר, החובש הורה למאבטח הזוטר לעזוב מיד את זירת התאונה. כעבור 3-4 דקות, הגיע אמבולנס שפינה את הפצוע לטיפול רפואי ובדיקות.

מבנק הפועלים נמסר בתגובה כי "הנחיית קצין הביטחון של הבנק למאבטחים היא לטפל בכל אדם שנפצע. אין נהלים המונעים סיוע לאזרחים. גם במקרה זה הגיעו המאבטחים מיד שקרתה התאונה וסייעו בהעברת הפצוע מהכביש למדרכה. בשיחה עם המאבטח הוא אמר שעזב את הפצוע רק לאחר שראה את האמבולנס מגיע".

עם זאת, עדי ראייה סיפרו כי שני המאבטחים - הזוטר והחובש - עזבו את המקום ארבע דקות לפני הגעת האמבולנס, ולא נותרו כדי לוודא שאין החמרה במצב הפצוע.

המאבטח מסר כי החליט לא לטפל בפצוע עד הגעת האמבולנס היות שלא היתה סכנת חיים מוחשית ומקורס עזרה ראשונה שלמד ההנחיות הן לא לתת לטיפול לאדם שנמצא בהכרה מלאה אם האמבולנס בדרכו לטפל. כדי לא להחמיר את מצב הפצוע והמאבטח(שאיננו חובש מקצועי) פעל לפי ההנחיות שקיבל בקורס.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ