"שמואל הספרי, פולישוק היה מתמודד טוב יותר מנתניהו עם מחאת המעמד הבינוני?"

מרב מיכאלי
שיחת היום
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
מרב מיכאלי
שיחת היום

אמש הסתיימה העונה השנייה של הסדרה "פולישוק", קורותיו של השר לעניינים חברתיים שמציגים את העולם הפוליטי כמושחת, מסואב, ציני, מנותק מהציבור, מצרכיו ומרצונותיו, שפועל אך ורק לפי גחמות המשתתפים בו. העונה מסתיימת במותו של אביו של פולישוק מזקפת-יתר כיוון שפולישוק היה עסוק מדי בקמפיין שלו מכדי לקחת אותו לבית החולים. שמואל הספרי, מחזאי ובמאי, הוא זה שכתב את "פולישוק".

שמואל הספרי, כשזה סיום העונה ב"פולישוק" ובמקביל יש מהומה במדינה - מה יהיה בעונה הבאה?

"אחרי כל מיני התפתחויות מגיעים למסקנה שלאור שר החוץ הנוכחי לא צריך שר חוץ ופולישוק יהיה סגן שר לענייני תיירות מקף חוץ. אבל עוד לא היו הבחירות. נראה, אולי הוא לא ייכנס בכלל".

לאור הקמפיין המוצלח שלו הוא עשוי להיות הצלחה מסחררת, הצבעת מחאה.

"אני לא בטוח שהוא האיש שיסחב אליו הצבעת מחאה, אבל כל העניין הזה של מישהו שפונה לציבור ואומר ?אתם תצביעו יחד אתי ואתם תגידו לי מה לעשות' זה דיל נהדר, זאת המשמעות של חבר כנסת. יש לנו הטכנולוגיה המתאימה אז למה לא?".

כלומר אתה לא מגנה את האופציה הזאת? אתה בעדה?

"לא. זה פחות או יותר כמו סקרי דעת הקהל של ביבי, כל בוקר הוא קורא את דעת הקהל ולפי דעת הקהל הוא מתנהג".

כרגע הוא לא ממש מתנהג לפי דעת הקהל.

"בוודאי שכן. הוא לא יודע איך לעשות את זה, אבל היה ברור שיומיים אחרי שהתחילה ההפגנה היה לו סקר ביד שהראה את התמיכה המטורפת של הציבור במחאה הזאת ואל תשכחי שאת הישיבות ההיסטריות הוא התחיל אחרי יומיים, ואחרי שבוע הוא יצא עם התוכנית של שלשום. האיש הזה רק קורא סקרים, אין פה עניין של מנהיגות".

ומה שקורה עכשיו טוב בעיניך?

"אני חושב שזה ימות המשיח".

לא פחות.

"אני מקווה שזה לא יהיה משיח שקר אבל כן, זה ימות המשיח. פתאום העם קם על רגליו ואמר שלטון, נעים מאוד, תכיר, אני העם".

ומה יהיה מזה?

"לפי מה שאנחנו רואים עכשיו, השלטון מבין שדברים השתנו, סדר היום השתנה, ולא רק השלטון. כל בעלי החזקה על סדר היום הציבורי ב-100, 60, 45 השנים האחרונות מבינים שמשהו השתנה. כל בעלי החזקה מסוג יועז הנדל, חנוך דאום, חגי סגל, קובי אריאלי. כל הזמן אני שומע כיפות סרוגות וקצת פחות סרוגות ממש נזעמים וכועסים ומזהירים. כבר ביום השני והשלישי הם אמרו זה קשקוש, זה ייגמר תוך שעתיים, זה לא אמיתי. קם הרב יובל שרלו שבדרך כלל יש לו כסות של יהודי נאור ואמר ?איזו מין מחאה זאת, זאת מחאה לא אמיתית כי מחאה צריכה להיות בשביל מישהו אחר'. אחת התפילות הכי חשובות ביהדות היא תפילה לעני כי יעטוף. תפילה שעני, כשנפשו מתעטפת עליו מרוב רעב והוא צועק ומתפלל. זאת התפילה החזקה ביותר, אבל לא בעיני יובל שרלו.

"קם ציבור שלם וכל החנוך דאומים כועסים עליו מאוד כי מה לעשות. סדר היום משתנה. ציבור שלם אומר חברים, עם כל הכבוד לעניינים שלכם ולמשיח שלכם ולארץ ישראל השלמה שלכם ולגאולה שלכם - תעזבו אותי בשקט, אני רוצה את חמשת הממים של ז'בוטינסקי. את המעון, מזון, מלבוש, מורה, מרפא. אלה הדברים שז'בוטינסקי אמר שצריכים להיות הדבר הראשון שהמדינה מספקת לתושביה. זה כבוד האדם, זה חייבים לספק. ולחבר'ה שלנו מהשטחים זה לא נראה כל כך. הם בכלל די מסודרים, מה העניין".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ