מחר מתוכננת שביתת מחאה בתמיכת הרשויות

קריאות לביטול פגרת הכנסת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יותר מ-20 אלף בני אדם הביעו עד כה תמיכה ביוזמה לא להתייצב מחר בעבודה, במחאה על יוקר המחיה בישראל. מאחורי היוזמה עומד צביקה בשור, תושב גבעתיים בן 36, אב לפעוט בן שנה, שפתח לפני שבוע אירוע בשם "שביתת מחאה בכל הארץ" בפייסבוק. "אני מתכוון לשבות כי נמאס לי", כתב בשור בדף האירוע, "אני לא יכול להמשיך וללכת כל יום לעבודה כאילו כלום, כאילו אם אני אעבוד קשה אני אצליח לספק לעצמי ולמשפחה שלי חיים בכבוד".

עצרת בגן הוורדים

בשור קורא לתומכים לבוא לעצרת מחאה גדולה שתתקיים מחר בגן הוורדים, מול משכן הכנסת, בכותרת "צדק חברתי או הביתה". בעצרת יישאו דברים נציגי המאבקים החברתיים השונים ובהם: הדיור, הרופאים, הסטודנטים, עובדי הקבלן והעובדים הסוציאליים. כמו כן יופיעו בעצרת זמרים ולהקות ובהם: קרולינה, בלקן ביט בוקס, שלומי שבן, קוואמי, נעם רותם והקליק. כל האמנים יופיעו בהתנדבות, לאות הזדהות עם המחאה.

מרכז השלטון המקומי הביע תמיכה ביוזמה והודיע כי יסייע במימון העצרת. הרשויות המקומיות ינקטו מחר עיצומים, לא יקבלו קהל ובמקום זאת יקיימו אסיפות הסברה. הן גם ישבשו את השירותים הניתנים למשרדי הממשלה, כגון איסוף אשפה.

במקביל, פגרת הקיץ של הכנסת עשויה להתבטל, לנוכח מחאת מעמד הביניים וגל ההפגנות ברחבי הארץ. יו"ר הכנסת, ראובן (רובי) ריבלין, החליט לכנס את ועדת הכנסת ולהביא את העניין להצבעתה כבר בימים הקרובים. הכנסת אמורה לצאת לפגרה בסוף השבוע הקרוב, עד סוף אוקטובר.

המהלך לביטול הפגרה נעשה ביוזמת שר הפנים אלי ישי, ובעקבות קריאתה אתמול של יו"ר האופוזיציה, ציפי לבני, לבטל את חופשת הקיץ של חברי הכנסת. לבני אמרה אתמול, "אסור לכנסת לצאת לפגרה בשבוע הבא. אני קוראת לנתניהו להסכים לקריאה שלנו - הכנסת צריכה להמשיך לעבוד והתיקון למה שקורה ברחובות צריך להיעשות דרך הכנסת. זה לא הזמן לכנסת לצאת לחופשה".

עצומה של ח"כים

השר ישי פנה ליו"ר הכנסת עוד בשבוע שעבר בסוגיה ובמקביל הגישו חברי הכנסת נינו אבסדזה ודורון אביטל (קדימה) עצומה של ח"כים מהקואליציה והאופוזיציה שקוראים לקיצור הפגרה. "הימים הם ימים לא קלים למדינת ישראל; הלחצים הבינלאומיים הגוברים בכפוף לניסיון לגבש הצהרה על הכרה במדינה פלסטינית באו"ם, ומנגד מחאות חברתיות פנימיות של אזרחים המבקשים לשנות את פני החברה הישראלית ואת סדר העדיפויות בה", כתבו חברי הכנסת.

בעקבות הפניות השונות הודיע אתמול ריבלין לישי כי בכוונתו להביא את ההצעה לביטול הפגרה להצבעה בוועדת הכנסת. השר ישי אמר אתמול, "מדובר בצעד מתבקש ומתחייב. נבחרי הציבור צריכים להתגייס כדי להתמודד עם המצוקות שכלל הציבור סובל. אני מקווה שהכנסת תאשר את יוזמתי".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ