שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

השבוע: 400 בתי ספר יציינו את "יום גוש קטיף"

תלמידי בתיה"ס, בעיקר הממלכתיים-דתיים, ילמדו על הגוש מנקודת מבטם של מתנחלים

אור קשתי
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אור קשתי

ארבע שנים וחצי לאחר ביצוע תוכנית ההתנתקות מרצועת עזה, יציינו השבוע כ-400 בתי ספר את "יום גוש קטיף", בו ילמדו התלמידים על ההיסטוריה של הגוש, מזווית הראייה של המתנחלים. הפעילויות, במסגרתן ישמעו התלמידים הרצאות של תושבי הגוש לשעבר, כמו גם שיחות ומערכי שיעור מיוחדים, יהיו בעיקר במוסדות החינוך של המגזר הממלכתי-דתי. בשנה שעברה צוין לראשונה "יום גוש קטיף" במערכת החינוך, וזאת באישור המשרד.

ב"ועד מתיישבי גוש קטיף" אמרו בסוף השבוע כי תושבי הגוש לשעבר "יתארחו בבתי הספר ויספרו על חייהם, על העקירה ועל ההתמודדות היום-יומית במציאות שנכפתה עליהם מאז שגורשו מבתיהם". לדברי גורמים במשרד החינוך, ההחלטה על ציון "יום גוש קטיף" נתונה לשיקול דעת של כל מנהל בית ספר.

הפעילות במערכת החינוך התאפשרה בעיקר בזכות "חוק המרכז להנצחת מורשת גוש קטיף וצפון השומרון", שהתקבל בכנסת באוגוסט 2008. במסגרת החוק נקבע, בין השאר, כי יוקם "מרכז שינציח את מורשת ההתיישבות בגוש קטיף וצפון השומרון ובאמצעותו יונחלו ערכים לאומיים וחינוכיים".

ב"ועד מתיישבי גוש קטיף" בחרו את השבוע הנוכחי, אשר מתחיל בכ"ב בשבט - היום שבו הוקמה ההתנחלות נצר חזני כדי לציין את "יום גוש קטיף". לדברי אנשי הוועד, תאריך זה "נבחר מתוך רצון לחשוף את התלמידים למכלול החיים אשר התקיים ב-35 שנות קיומה של ההתיישבות".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ