זאב רווח וכוכבים נוספים ישדרו ברדיו החדש של יהודה ושומרון

הוקמה תחנת רדיו חדשה לתושבי ההתנחלויות

שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

תחנת הרדיו המקומית לתושבי איו"ש, "גלי ישראל", קמה אתמול. אחרי שהקמתה התעכבה במשך כשלוש שנים, הושקה התחנה, המשדרת מהיישוב גבעת זאב, בנוכחות שר התקשורת, משה כחלון, ראש מועצת יש"ע, דני דיין וראשי מועצות נוספים וכן ראשי הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו.

על הכוונה להקים תחנת רדיו באוריינטציה לאומית ודתית, שתשדר להתנחלויות, הכריז משרד התקשורת כבר במארס 2007. זמן קצר אחר כך הגישה תנועת גוש שלום עתירה לבג"ץ נגד הרדיו, בטענה כי מדינת ישראל אינה יכולה להפעיל את סמכותה במקום המתנהל בסמכות צבאית.

לפני כשנה וחצי, כאשר במקביל לעתירה נבחר כבר במכרז זכיין לתחנה, קבוצת "רדיו דרום", הכריז אלוף פיקוד מרכז על יצירת הגוף "הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו - איו"ש". הרכבו של גוף זה, למעט שני חברי מועצה שנותרו בחוץ, זהה להרכב הרשות השנייה, והדבר התקבל על ידי בג"ץ. הסתבכות קלה התרחשה סביב הבחירה בשם התחנה. בתחילה ביקשו אנשי התחנה לשנות את שם הרדיו מ"רדיו איו"ש" ל"רדיו ישראל". בתגובה פנתה רשות השידור לבית המשפט בדרישה כי התחנה לא תיקרא בשם זה, בשל הדמיון ל"קול ישראל". השם שנבחר לבסוף הוא כאמור, "גלי ישראל".

את שידורי התחנה, שתאופיין כבעלת אידיאולוגיה ציונית, ניתן יהיה לקלוט ברוב הארץ מאזור שבי שומרון (איזור עפולה), ירושלים במרכז ועד אזור באר שבע בדרום. התחנה הקימה כבר מחלקת חדשות עצמאית, זאת בשונה מרוב התחנות האזוריות המשדרות כולן מבזקי חדשות של ערוץ 10. מדי שעה עגולה ישודרו מבזקים, וכמו כן ארבעה יומני חדשות יומיים. בתחנה ישדרו, בין היתר: העיתונאי צבי יחזקאלי - שתכניתו המשודרת בסינדיקציה עם רדיו תל אביב תועבר גם בתחנה, זאב רווח, השחקן גולן אזולאי ואחרים.

בנאומו באירוע הפתיחה אמר אתמול מנכ"ל התחנה, יהושע מור יוסף כי: "'גלי ישראל' הוא רדיו הבית של המחנה הלאומי הכולל את קהל חובשי הכיפות הסרוגות, המאמין בזכותו של עם ישראל לקיים מדינה יהודית בארץ ישראל". שר התקשורת כחלון אמר כי: "זהו יום חג למפת התקשורת ולקהל הדתי-לאומי שמאמין שמקומנו בארץ, בגאווה וללא סיסמאות, ושעל סדר היום שלנו אהבת ישראל. באמצעות התחנה נוציא את דבר הציבור הזה החוצה. ונוכל להראות כמה דברים טובים ישנם בארץ הזו".

בתוך כך, התקינה רשות השידור ארבעה משדרי רדיו חדשים שיאפשרו את קליטת שידורי תחנות קול ישראל בהתנחלויות ביהודה ושומרון. אף שהיישובים השונים הוקמו בעשרות השנים האחרונות, רבים מהם לא קלטו כלל את שידורי הרדיו, ואילו באזורים אחרים קלטו את השידורים באופן חלקי ולקוי. בין היישובים ללא קליטה ניתן למנות את מעלה אדומים, בית אל, קרית ארבע, מעלה אפרים ומרכז השומרון. חבר הכנסת אורי אריאל (האיחוד הלאומי), הוביל בשנה וחצי האחרונות דיונים עם רשות השידור כדי לתקן את מה שהגדיר, "עוול היסטורי בלתי נקלט".

אתמול התבשר ח"כ אריאל כי בעקבות פניותיו, רשות השידור התקינה ארבעה משדרי רדיו חדשים בהר בעל חצור והם יספקו קליטה לתחנות רשת ב' (95.2), רשת ג' (90.5), רשת מורשת (105.2) ורשת ד' בערבית (93.7).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ