פרשת הולילנד | "המפלצת על הגבעה" הפכה לפרויקט המתועב ביותר בירושלים

מאז אישור התוכנית באמצע שנות ה-90 מסתובבות בירושלים שמועות לגבי כספים שעברו ושימנו מערכות כדי לאפשר את הפרויקט החריג הזה

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

באתר פרויקט הולילנד נכתב כי השכונה "זכתה בכל סופרלטיב אפשרי, היא יצרה בירושלים תפיסת מגורים חדשה, היא סיפור ההצלחה של כל המשפחות המאכלסות אותה. הולילנד פארק - אמנות הדיור". ואולם, קשה עד בלתי אפשרי למצוא ירושלמי שאינו מתעב את המגדלים שמרכיבים את הפרויקט. למעשה מגדלי פרויקט הולילנד הם ככל הנראה המבנים השנואים ביותר בירושלים.

הפרויקט שידוע גם בכינוייו "המפלצת על הגבעה" או "מגדלי הרובוטריקים", הוא פרויקט בינוי עצום מימדים שנבנה בסמוך למלון הולילנד ההיסטורי על רכס שנישא בין שכונת רמת שרת לבין עמק הצבאים. מחיר דירה במקום יכול להגיע עד לארבעה מיליון שקל.

מאז אישור התוכנית באמצע שנות ה-90 מסתובבות בירושלים שמועות לגבי כספים שעברו ושימנו מערכות כדי לאפשר את הפרויקט החריג הזה. "כל הזמן היה חשד, כל התהליך הזה היה לא רק מנוגד להיגיון אלא גם ליושר, כל מי שמגיע לירושלים יכול לראות שזה לא משגה זה שחיתות תכנונית", אומר רפי דברא, לשעבר עוזרו של ראש העיר לשעבר, טדי קולק וממובילי המאבק נגד הקמת הפרויקט.

"הפרוייקט הזה כל כך מגלומני וכל כך נצפה וכל כך יומרני, שעוד נבנה על שטח שלא היו בו זכויות בנייה", אומרת ציפי רון, פעילת החברה להגנת הטבע שניסתה גם כן למנוע את אישור התוכנית, "זו תוכנית מאוד חריגה במימדים שלה. אין מקום בעיר שלא רואים אותה. מארמון הנציב, מהר הזיתים, מהכנסת. היא שולטת על קו הרקיע. אי אפשר למצוא היום ירושלמי שאוהב את התוכנית".

הפרויקט נבנה על ידי שתי חברות, חברת פולאר וחברת קרדן, במשרדי שתי החברות ביצעה אתמול המשטרה פשיטה ותפיסת מסמכים. פשיטה נוספת נערכה במחלקת ההנדסה בעיריית ירושלים.

עו"ד אורי מסר נעצר בחשד למעורבות בפרשת השחיתות בפרויקט הולילנד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ