מסוף השבוע האחרון: מותר להחנות כלי רכב פרטיים בתחנות אוטובוס בשבת

פתרון למצוקת החניה בסופי השבוע

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

הקלה משמעותית בחניה: החל מיום שישי האחרון, מותרת חניית כלי רכב בשטחי תחנות האוטובוס בכל רחבי הארץ במהלך שבתות וחגים.

הסדרי החניה החדשים נכנסו לתוקף במסגרת חוק שהעביר לאחרונה יו"ר ועדת הכלכלה של הכנסת, ח"כ אופיר אקוניס (ליכוד). אקוניס העריך כי החוק החדש יסייע לפתרון בעיית החניה, בעיקר בערים הגדולות שסובלות ממצוקת חניה בסופי השבוע העמוסים במבקרים ומבלים. כעת, ניתן יהיה להחנות או להעמיד רכב פרטי בתחום תחנת אוטובוס, מהשעה 20:00 בשישי בערב ועד לשעה 16:00 בשבת או בימי מנוחה, בהתאם לתמרורים שהוצבו מבעוד מועד על ידי רשויות התימרור המקומיות בתחומי תחנות האוטובוס.

לדברי אקוניס, הוא "מאמין בחקיקה שמקילה על הציבור, והחוק הזה הוא הראשון שבהם. זו הצעת חוק שציבור גדול מאוד ייהנה ממנה. רוב האוטובוסים אינם פועלים בשבת ולכן אין סיבה שלא תותר חניה בתחום התחנות".

ברחובות המרכזיים של תל אביב, כמו אבן גבירול ודיזנגוף, ניתן היה לראות בשישי בלילה שהאפשרות החוקית לחנות בתחנות אוטובוס מנוצלת היטב. הבליינים התל אביביים, באופן צפוי, הביעו שמחה ממלאי החניה שהוגדל: "זה מצוין, וטיפשי שלא חשבו על זה עד עכשיו", אמרו רפי ויוגב שישבו באחד מבתי הקפה באזור.

"הגיע הזמן כי אין חניה בתל אביב", אמרו עמנואל, נירית ומלאני - שלוש חברות תל אביביות, שהוסיפו כי "העירייה מחפשת לתת דו"חות בכל הזדמנות וזו הדרך שלנו להחזיר לה".

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ