דויד גרוסמן זכה בפרס פרנקפורט לשלום

חבר השופטים בוועדת הפרס בחר פה אחד בסופר הישראלי, "כהוקרה על תרומתו למען פיוס בין ישראלים לפלסטינים"

הארץ
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ
שירות ""

הסופר הישראלי, דויד גרוסמן, זכה בפרס פרנקפורט לשלום לשנת 2010 מטעם איגוד סוחרי הספרים בגרמניה. יו"ר אגודת המוציאים לאור וסוחרי הספרים בגרמניה, הודיע כי חבר הנאמנים של האגודה בחר פה אחד בגרוסמן כהוקרה על "תרומתו של אחד מבכירי הסופרים בישראל למען פיוס בין ישראלים לפלסטינים".

בהודעה שפרסם חבר הנאמנים של האגדוה נכתב, כי "ברומנים, בסיפורים ובמאמרים שלו, גרוסמן מבקש באופן עקבי להביע לא רק את עמדתו האישית, אלא גם את עמדתם של אלו שחושבים אחרת. באמצעות הספרות, גרוסמן משמיע קול - המהדהד ברחבי העולם - המתאר את הקושי הטמון בדו-קיום זה. ספריו ממחישים כיצד רק באמצעות איפוק, הקשבה, וכוח המילים ניתן יהיה להביא לקצו של מעגל האיבה במזרח התיכון".

עוד כתבה ועדת הפרס, שבחרה בגרוסמן פה אחד, כי "בספרו 'אשה בורחת מבשורה', גרוסמן ממחיש את חשיבות השפה בחיפוש אחר זהות ומזהיר מפני הפיכתה ההדרגתית למיליטרסיטית. בעודו ניצב בפני מציאות המאופיינת בשרירותיות, כפייה וניכור, דויד גרוסמן מציע דרכי מילוט לחברה שנלכדה בין מלחמה לשלום".

גרוסמן יקבל את הפרס, המוענק מאז 1950, ב-10 באוקטובר, בטקס שייערך בפרנקפורט. כמו כן הוא יקבל מענק בסך 25 אלף יורו. עד כה זכו בפרס היוקרתי שלושה ישראלי, ההיסטוריון פרופ' שאול פרידלנדר (2007), הסופר עמוס עוז (1992) וראש העיר ירושלים לשעבר, טדי קולק (1985).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ