פרשת עמנואל | אלפים הגיעו לתמוך באסירים מעמנואל: "אתם לא לבד"

מחוץ לכותלי הכלא הגיעו אלפים לאירוע בהנחיית סגן שר החינוך, מאיר פרוש, שהעביר את לשכתו למקום. "אבא הושלך לכלא למען כבוד שמיים"

יאיר אטינגר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יאיר אטינגר

אלפי בני אדם הגיעו הלילה (חמישי) לעצרת תמיכה בהורים מעמנואל מחוץ לכלא מעשיהו ברמלה. את האירוע מנחה סגן שר החינוך, מאיר פרוש, שבימים האחרונים העביר את לשכתו אל מחוץ לכותלי בית הכלא כאות הזדהות עם מאבקם של ההורים. "באו לפה אלפים כדי להיות אתכם יחד, לעודד אתכם, להגיד לכם אתם לא לבד", אמר פרוש בנאומו מול הקהל הרב.

במקום פועלות תחנות לאיסוף תרומות. באחת מהן קוראת הודעה מוקלטת: "294 ילדים שוהים כבר שבוע ללא אבא שהושלך לכלא למען כבוד שמיים".

אתמול אמר האדמו"ר מסלונים, הקהילה הדומיננטית ביישוב עמנואל, כי "גם אם יעמידו אותנו מול כיתת יורים, לא נוותר ולא נתפשר", על הסכסוך בבית הספר בית יעקב שהופך למאבק כלל-חרדי נגד בג"ץ ופסיקותיו. במקביל, האדמו"ר רבי שמואל ברזובסקי כתב כי שופטי בג"ץ מייצגים "כפירה", ו"כוח טומאה של הסטרא אחרא".

שלשום הסכים בג"ץ לדחות את מעצרן של חלק מהאמהות מעמנואל לשבועיים וחצי, ובמקביל פטר חלק מהן מהצורך להתייצב למעצר. זאת, לאחר שלא התייצבו בבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים בשבוע שעבר ביחד עם האבות, כפי שהיו מחויבות על פי פסיקה קודמת.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ