פרשת עמנואל | לקראת הסכמה: הצדדים מבקשים מביהמ"ש לשחרר את האבות ממאסר

הצדדים המעורבים בתיק מבקשים מבית המשפט לעכב את מעצר האמהות ולשחרר את האבות לפני כניסת השבת, זאת משום שמתנהל "גישור בדרכי שלום"

יאיר אטינגר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
יאיר אטינגר

פרקליטי הצדדים בתיק עמנואל הגישו היום (שישי) בקשה לבית המשפט העליון, לשחרר את כל האבות האסורים בכלא מעשיהו עוד לפני כניסת השבת ולעכב את מעצר האמהות בחודשיים, זאת מכיוון שהצדדים מנהלים "גישור בדרכי שלום". נראה כי צעד זה מסמן שהפשרה בתיק קרובה יותר מאי פעם.

הבקשה גובשה בהמשך למסלול ההידברות בתיווכו של עו"ד רם כספי, אשר נחשף הבוקר ב"הארץ", שבו נטלו חלק הרב דוד יוסף בנו של הרב עובדיה יוסף, והרב יעקב כהן, דיין ונציג האדמו"ר מצאנז.

חתומים על העתירה העותר יואב ללום, הפרקליטות, חסידות סלונים ומרכז החינוך העצמאי. בשעות האחרונות התעכבה הגשת הבקשה לאחר שנציגת הפרקליטות, עו"ד שוש שמואלי, הביעה הסתייגויות מכמה סעיפים בבקשה.

בצהריים התראיין לתחנת הרדיו החרדית "קול חי" הרב יעקב יוסף, הדמות הרבנית שעומדת מאחורי עתירתו של יואב ללום, ואמר שהוא הגן על ההחלטה לפנות לבג"ץ, ועם זאת מתנגד לשליחת ההורים לכלא. "הגזענות היא לא עבירה פלילית היא מחלת נפש. צריך לטפל בה בבית חולים פסיכיאטרי, לא בכלא מעשיהו ולא בנווה תרצה", אמר יוסף.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ