פרשת עמנואל | גדעון סער החליט שסגנו, מאיר פרוש, לא יהיה מעורב בקבלת החלטות בפרשה

אמון הציבור מחייב המשך קבלת ההחלטות בפרשה במשרד על בסיס מקצועי וענייני, אמרו במשרד החינוך

אור קשתי
אור קשתי
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אור קשתי
אור קשתי

שר החינוך, גדעון סער, הודיע הערב (ראשון) כי סגנו, ח"כ מאיר פרוש, לא יהיה מעורב עוד בתהליך קבלת ההחלטות בפרשת עמנואל. במשרד החינוך אמרו, כי פרוש "לא גילה בהתנהלותו את הגישה הממלכתית הנדרשת, ואין כל סיבה להניח שיתחיל לעשות זאת מעתה. אמון הציבור מחייב המשך קבלת ההחלטות בפרשה במשרד על בסיס מקצועי וענייני".

בשבוע האחרון שהה סגן השר בלשכתו המאולתרת מול כלא מעשיהו, אותה הקים לאחר כניסתם של ההורים מעמנואל לכלא, לריצוי עונשם כפי שקבע בג"ץ. ביום רביעי בשבוע שעבר אף התכנסה סיעת יהדות התורה בלשכתו של סגן השר מול הכלא לישיבה מיוחדת. "בשביל החינוך אנחנו מוכנים למסור את הנפש", הבהיר אז פרוש.

החלטתו של פרוש עוררה זעמם במערכת הפוליטית שבה נשמעו גם קריאות לשר החינוך, לפטר את פרוש מתפקידו. "לא ייתכן שחבר בממשלה יעשה שימוש בלשכתו ובמשאבים הממלכתיים שהועמדו לרשותו כדי להוביל מחאה נגד בית המשפט העליון", אמר ח"כ יוחנן פלסנר (קדימה). גם ח"כ ניצן הורוביץ (מרצ) תקף את פרוש ואמר כי "אם פרוש וחבריו כל כך בזים למדינה הציונית ולחוקיה, הם מוזמנים לצאת מהממשלה ולהפסיק את הסבל הנגרם להם בקבלת תקציבים ותמיכות מהמדינה בה הם אינם מכירים". סער מצדו הבהיר בתגובה, כי פרוש מייצג את עמדתו שלו ולא את עמדת המשרד.

היום קיבל בית המשפט את הצעת הפשרה, שהושגה בין מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, לבין האדמו"ר מסלונים, והחליט על שחרורם של האבות ממאסר. הסכם הפשרה קובע כי יתקיימו שלושה "ימי עיון ואחדות ישראל" בהשתתפות כל בנות עמנואל, במקום שלושת ימי הלימודים שנותרו עד סוף השנה.

בדיון היום הודיעו השופטים לצדדים כי עליהם להגיש את תוכנית הלימודים לשנה הבאה עד סוף אוגוסט. במקביל נמסרו לידי בית המשפט התחייבות של מורות בית הספר בעמנואל לקיים את פסק הדין.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ