נמצאו כתבי יד מקוריים של פרנץ קפקא בכספות בנקים בתל אביב ובציריך

בלעדי ל"הארץ": כתבי יד מקוריים התגלו בכספות בנק בציריך ובת"א. בכך מופרכת טענת היורשת חווה הופה שהתעקשה שאינה מחזיקה בכתבי יד של הסופר

עופר אדרת
ברלין
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עופר אדרת
ברלין

כתבי יד מקוריים של הסופר פרנץ קפקא התגלו בימים האחרונים בכמה כספות בנק בתל אביב ובציריך - כך נודע אתמול ל"הארץ". בין היתר, נמצאו מכתבים רבים וכתב יד מקורי של אחד מסיפוריו הקצרים המוכרים של קפקא.

האוצר הספרותי התגלה במסגרת המשפט שמתנהל בשנתיים האחרונות בישראל סביב העיזבון של מקס ברוד, חברו הקרוב של קפקא אשר הוציא לאור את כתביו. העיזבון מוחזק בכמה כספות בנק על ידי חווה הופה, בתה של מזכירתו של ברוד, אסתר הופה, שהלכה לעולמה לפני כשלוש שנים.

בהוראת בית המשפט לענייני משפחה התייצבו אתמול בסניף בנק בציריך עורכי דין ישראלים ומומחים לספרות גרמנית, כדי לפתוח ארבע כספות שהיו נעולות עשרות שנים. מנהלי העיזבון עדיין ממתינים לפתיחתן של כמה כספות נוספות בתל אביב, שבהן ייתכן שמסתתרים אוצרות ספרותיים נוספים. לאחר מכן יגישו עורכי הדין פרוטוקול מפורט לבית המשפט, שיידרש להכריע למי שייכים כתבי היד: האם ימשיכו להיות מוחזקים בידיים פרטיות, האם יימכרו לארכיון ספרות בגרמניה או שמא יועברו לספרייה הלאומית בירושלים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ