חולון על המפה: ראש העיר מוטי ששון בין עשרת המובילים בעולם

המגזין הבריטי "מונוקול" בחר את ראשי העיר הטובים ביותר

נועה קושרק
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נועה קושרק

מגזין מונוקול הבריטי העניק כבוד גדול לראש העיר חולון, מוטי ששון, כשדירג אותו כאחד מעשרת מנהיגי הערים המובילים בעולם במאמר שפורסם בגיליון חודש יולי.

במאמר, שכותרתו "חלוצים עירוניים - עשרה ראשי ערים החושבים מחדש על הדרך שבה הערים מתרחבות, מתקדמות, מתחרות ונושמות", נכתב כי "ראש העיר הנכון יכול להמציא מחדש ולרענן עיר, באמצעות קידום התשתית, האצת האינטגרציה וטיפוח האמנויות. במהדורת הערים המיוחדת שלנו אנו מביאים בפניכם עשר דמויות מהמובילות ביותר בתחום הפוליטיקה העירונית ברחבי העולם, תוך התמקדות בהצלחות הגדולות ביותר שלהן".

הראשון שמוזכר במאמר הוא ראש עיריית נאגויה ביפאן (העיר הרביעית בגודלה במדינה), טקאשי קאוואמורה. מיד אחריו מופיע ששון, כשדמותו המאוירת ישובה ליד שולחן בתנוחת כתיבה. "מוטי ששון, ראש העיר חולון - עיר של 170,000 תושבים מדרום לתל אביב - שם כבמטה קסם קהילה בגודל בינוני על מפת התרבות העולמית", נכתב במאמר. בכתבה צוין כי בתקופת כהונתו של ראש העיר בן ה-63 נפתחו בעיר חמישה מוזיאונים חדשים, כולל מוזיאון העיצוב החדשני של רון ארד, בהשקעה של 24 מיליון אירו. המגזין מציין גם את החזון של ששון, המבקש למצב את חולון כמרכז תרבות במזרח התיכון כולו, ואת העלייה במספר הצעירים בעיר בזמן כהונתו.

מונוקול הוא מגזין יוקרתי שעוסק בנושאים בינלאומיים, עסקים, תרבות ועיצוב, ונהנה מקהל קוראים רחב ב-50 המדינות שבהן הוא רואה אור.

בעיריית חולון ידעו אתמול לספר כי ששון, המשמש ראש העיר 17 שנים, קיבל כבר לפני כחודשיים שיחת טלפון מהמגזין שבה נמסר לו על הבחירה, וכי הוא נשאל על אודות האתגרים שהוא מציב לעצמו להמשך. ששון עצמו אמר בתגובה כי הוא רואה את בחירת המגזין כמחמאה וכי הוא מופתע מהכבוד הרב שהוענק לו ולשותפיו לדרך. בעיריית חולון ציינו בנוסף כי בחודש מאי האחרון נבחר מוזיאון העיצוב בחולון לאחד מעשרת פלאי תבל החדשים על ידי מגזין התיירות האמריקאי, Conde Nast Traveler.

ראשי הערים הנוספים המצוינים בכתבה הם אלו של נאגויה, יפאן; יוסטון, טקסס; סטוקהולם, שוודיה; אמסטרדם-אוסט, הולנד; מדריד, ספרד; פניקס, אריזונה; ברנקייה, קולומביה; פרת', אוסטרליה וטייצ'ונג, טייוואן.

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ