תביעה: פועל פלסטיני השתכר פחות מ-9 ש' לשעה במשך 7 שנים

המעסיק: במפעל ליד טול כרם חל דין ירדני

דנה ויילר-פולק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דנה ויילר-פולק

עובד פלסטיני השתכר לטענתו 79 שקל ליום עבודה בחברת סולאור תעשיות גז - כך עולה מתביעה המתנהלת בימים אלו בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. בנוסף טוען העובד כי לא קיבל תנאים סוציאליים על פי חוק. על פי כתב התביעה, שהוגש על ידי עו"ד אורון מאירי, נדרשת החברה לשלם לעובד 186,071 שקל בגין אי תשלום שכר מינימום ותנאים סוציאליים. לטענת החברה, על העובד לא חל המשפט הישראלי כי אם הדין הירדני.

"כפי שעולה מכתב התביעה, מדובר במפעל שאינו בוחל באמצעים ואינו מוכן לשלם לעובדים אפילו שכר מינימום", אומר עו"ד אורון מאירי, בא כוחו של העובד נזאר פוקרא. "המעביד חושב שניתן להשתמש באותם עובדים לעשות רווחים ולאחר מכן לזרוק אותם ללא פיצויים וללא תשלום שכרם. הדבר מזכיר ימים אפלים של ניצול ועולם שלישי שלא היינו רוצים לראות במדינת ישראל".

נזאר פוקרא, תושב הכפר בית ליד, הועסק למעלה משמונה שנים כפועל ייצור בחברת סולאור תעשיות גז, חלק מקבוצת סולאור. החברה פועלת באזור התעשייה ניצני שלום שליד טול כרם ומספקת מוצרים ושירותים לחברות בתחום האנרגיה בישראל, בהן חברות גז, דלק, תעשיות ביטחוניות ויצרניות ציוד חקלאי.

לטענת פוקרא, הוא עבד במשרה מלאה והשתכר 79 שקל ליום עבודה שהתחיל בשבע בבוקר והסתיים בארבע - 8.7 שקל לשעת עבודה. לטענתו, בשנתו האחרונה בחברה השתכר פוקרא 100 שקל ביום. יצוין כי שכר מינימום ליום עבודה היום הוא 154 שקל ליום בהיקף משרה של 6 ימי עבודה בשבוע. במועד תחילת עבודתו של פקרא בחברה היה שכר המינימום 118.6 שקל ליום. מלבד השכר הזעום לא קיבל פוקרא לטענתו תנאים סוציאליים, בהם ימי חופשה ודמי הבראה. בנוסף, השכר שולם ב-18 בחודש, מה שמהווה הלנת שכר.

בהמשך לתנאי ההעסקה הקשים, טוען פוקרא כי באוקטובר 2008 פוטר מעבודתו מבלי לקבל הודעה מוקדמת או פיצויי פיטורים בגין השנים שבהן הועסק בחברה. על פי כתב התביעה, ניסיונותיו לקבל זכויותיו עלו בתוהו, על כן פנה לעו"ד מאירי שגם פנייתו לחברה בנובמבר 2009 לא נענתה, על כן פנו לסעד משפטי.

מנגד, טוענים בחברת סולאור כי העובד הוא שעזב את מקום העבודה ושע"פ הדין שחל במקום - הדין הירדני - העובד קיבל כל שמגיע לו. "חברת סולאור פועלת באזור תעשייה ניצני שלום, על מנת, בין היתר, לספק מקומות עבודה לעובדים פלסטינים. מדובר בעובד שתביעתו מתבררת כיום בבית הדין האזורי לעבודה. החברה שילמה לעובד את התשלומים המגיעים לו על פי ההסכמים בינו לבין החברה, ועל פי הדין החל על העובד. החברה כופרת בטענות לפיהן כביכול העובד לא קיבל זכויות סוציאליות או לא קיבל את שכרו במועד. בניגוד לנטען, העובד אינו זכאי לפיצויי פיטורין לאחר שעזב את עבודתו וסירב לשוב, למרות בקשות מעבידיו.

"יש לציין כי מאחר ומדובר במפעל הממוקם בשטחי הרשות הפלסטינית, אשר אינו חלק מאחת מן המועצות האזוריות בשטחי יהודה ושומרון, הרי שהדין החל על שטח זה, הינו הדין הירדני, ולעניין זה, אין שונה מפעלה של החברה מכל מפעל אחר הפועל בעיר פלסטינית דוגמת טול כרם או שכם. רק בשנת 2008 הותקן צו מיוחד הקובע את שיעור שכר המינימום שיש לשלם לעובדים במפעלים מעין אלו", טען עו"ד אוהד מימון, בא כוחם של סולאור.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ