שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
דמיטרי ריידר
דמיטרי ריידר

150 מפגינות ומפגינים פרצו הערב (חמישי) אל כנס בוגרי "המרכז לאומנות הפיתוי" שהתקיים בסמינר הקיבוצים בתל אביב. המפגינות נשאו שלטים כגון "אונס לא מפתה אותי", ודיקלמו "לא זה לא, זה לא זה לא זה לא". לאחר כשעה שבה הפגינו מול שער המכללה, פרצו המפגינים לכיתה שבה התקיים הכנס דרך החלונות והדלתות. בכיתה, מנהלת המרכז לנפגעות תקיפה מינית העבירה לנוכחים שיעור אלטרנטיבי, וכמה מהמפגינות קראו בשמות המדריכים בקורס ותבעו לדעת "כמה נשים נאנסו בגללך עד היום".

באי הכנס סירבו לדבר עם כתבים, אבל התעמתו מילולית עם המפגינות. אחד מהם, שהזדהה כיגאל, טען שסיפור האונס לכאורה במוקד המחאה לא הובן בגלל הז'רגון הטכני. ההפגנה התפזרה ללא אלימות ומארגניה הגדירו אותה כהצלחה.

ההפגנה התארגנה כמה ימים לאחר ששלוש סטודנטיות למשפטים מאוניברסיטת חיפה הגישו תלונה בגין אונס, הסתה לאלימות ושידול לדבר עבירה נגד "המרכז לאומנות הפיתוי", ארגון המלמד גברים "להצליח עם נשים", ונגד אחד מבוגרי הקורס. התלונה הוגשה בעקבות הודעה שפרסם בפורום של המרכז בוגר הקורס המתכנה בשם "רוסו". ההודעה פורסמה ב-2006, אבל נתגלתה לאחרונה מחדש ומחוללת בימים האחרונים סערה בבלוגוספירה הישראלית.

בהודעה, הרוויה במונחים טכניים של הקורס בו למד, מספר "רוסו" כיצד פגש בסופרמרקט מתמחה לרפואה מצ'כיה, ושכב איתה למרות התנגדויותיה החוזרות ונשנות. הסיפור התקבל בתגובות נלהבות של משתתפי ומנהלי הפורום, כשרק מעטים תוהים לגבי חוקיות המעשה. בהודעתו מפרט רוסו את המפגש עם האשה לפי שלבים, החל ממבוא, דרך משחק תפקידים, "שלב הנוחות," בו שכנע אותו להצטרף אליו לארוחת ערב בביתו, ולבסוף שלב ה"פיתוי".

"ניסיתי לנשק אותה עם השאלה, תרצי לנשק אותי? היא אמרה לי לא, אני לא מכירה אותך. תרגיל מטומטם ואני לא ישתמש בו שוב... אני פשוט ייגש וינשק, וזה מה שעשיתי אחרי זה, בלי לשאול, פשוט לקחת אותה ולנשק... זה מה שהם רוצות (אל תקשיבו להן)", כותב רוסו (הטעויות במקור).

"מכאן לכאן העניינים התקדמו.. תאמינו לי, נתקלתי באין ספור התנגדויות בדרך לסגור FC אבל התמדתי והייתי עקבי עד הסוף. אוקיי התחלנו להתמזמז על המיטה והיא פשוט סירבה להוריד את הבגדים וזרקה לי מלא תירוצים.. אבל אני קרנף עיוור, היא לא מכירה אותי. השתמשתי בטכניקת פיתוי מהיר וזה בלבל אותה לגמריי, לקחתי את היד שלה ושמתי אותה על ה..., לאט לאט סגרתי BJC? חשבתי להסתפק בזה וזהו אבל משהו בפנים אמר לי לא לוותר, וגם החוזה של דורוקולה [מנהל בפורום - ד.ר.] עמד לי על הראש. לא וויתרתי והמשכתי להיות עקבי עד הסוף. ניסיתי להוריד לה את התחתונים והבחורה פשוט מסרבת! ואז חשבתי או שאני עושה לה פריז אאוט או פיתוי מהיר?? הזזתי את התחתון ימינה ובום! הבחורה בהלם תאמת גם אני.. אחרי זה הכל זרם וגם הבגדים ירדו וFC נסגר".

ב"מסקנות ותובנות" בהמשך ההודעה, רוסו כותב: "פקודות - בחורה זה יצור מבולבל עם מלא רגשות. כל מה שתגיד לה במצב בלבול היא תעשה, כי כל כך קשה לה להחליט? כן זה סיפור הצלחה אישי שלי, לכן בהזדמנות זו אני רוצה להודות למרכז לאומנות הפיתוי שנתן לי את הכלים לעשות את מה שעשיתי אתמול, אז רומן, טל, דן, וסטס חברי הטוב תודה רבה לכם!". התגובה הראשונה לאחר זו של רוסו היא של מייסד המכון, יגאל שטארק, הכותב תחת שם המשתמש "איזמיר". הוא מודיע לרוסו כי "כיף לקרוא!". בתגובות לאחריהן, משתתפי הפורום מברכים את רוסו על הצלחתו, ואחד המנהלים, המתכנה "דורקולה", משבח באנגלית: "לפי הספר, כמובן. עבודה מעולה".

רק אחד מהם מעלה, בהתנצלות, את שאלת האונס. "לא רוצה לצאת בילי מוסקונה לרמן... אבל בכל סוף שורה שקראתי עלו לי ניחוחות של מילה אחת - אונס," כותב המשתתף קוקוס. "אני בטוח שאחרי ה-fc היא לא רצה להתלונן למשטרה, אבל איך אני אמור לדעת שאני לא עושה פה משהו אסור, כשהיא אומרת לי לא, ואני מתעקש...". התשובה לה הוא זוכים משטארק היא ש"יש כללי בטיחות שמאפשרים לבחורה בכל רגע לעצור, כך שזה לא יהיה אונס. רוסו עבר הדרכה מפורטת אצל עורך הדין שלנו בקורס".

"בבירור יש כאן חשד לעבירה של אונס, הסתה לאלימות, ואולי גם שידול לאונס", אומרת ליהי יונה, סטודנטית שנה רביעית למשפטים באוניברסיטת חיפה. יונה הגישה את התלונה יחד עם שותפותיה לבלוג הפמיניסטי "ראומה", רעות כהן ומעיין סודאי. הסטודנטיות אומרות כי לידיעתן, זוהי הפעם הראשונה בה מוגשת תלונה על הסתה לאלימות כשהאלימות היא אלימות מינית. "אנחנו חשופות רק לקצה הקרחון של מה שמתרחש בתוך הקורסים", אומרת יונה, "מההודעה עצמה ברור שאת הטקטיקה שבה הוא נוקט, שלפיה אישה שאומרת 'לא' מתכוונת ל'כן', ולא משנה מה הרצונות שלה, הוא קיבל מהקורס לאמנות הפיתוי. הוא גם אומר שהוא רצה לעצור לפני האקט עצמו, אבל לחץ חברתי מסוים גרם לו להמשיך".

"בנוסף", אמרה יונה, "מוזכרת טכניקה של 'פיתוי מהיר', שנראה כמו אקט של יזימת מגע מבלי לשאול את הבחורה. אפילו אנשים אחרים בפורום אומרים שלא ברור להם הגבול בין זה לאונס. וגם אם מדובר לא באונס אלא בתקיפה מינית, הרי שזאת גם הסתה לאלימות ופגיעה בגופן של נשים".

יגאל שטארק מסר בתגובה כי מטרת החברה היא "ללמד גברים לשפר את תחום הזוגיות בחייהם, ולהביא להרמוניה ואושר בינם לבין בנות זוגן", וכי המרכז מתנגד לכל התנהגות שיכולה לפגוע ולהוות מטרד. "במערכת הפורומים מתפרסמים סיפורים רבים, ביניהם סיפורי פנטזיה וסיפורים ארוטיים פרי עטם של המחברים", כתב שטארק, "הסיפור אינו משקף לא את הגישה שלנו ולא את ההתנהגות והערכים להם אנו מחנכים במסגרת הסדנאות שלנו. כמו כן אין באפשרותנו לבדוק האם מה שכתוב בסיפור זהו אירוע אמיתי או סיפור דמיוני".

שטארק לא השיב לבקשה להסביר את הפער בין התגובה הרשמית שמסר לבין תגובתו הנלהבת לסיפור בפורום. ממשטרת מרחב חוף נמסר כי אכן הוגשה תלונה בעניין במשטרת חיפה, וכי היא תחקר.

המרכז לאמנות הפיתוי, ושמישהי תנסה לעצור אותי

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ