מחלקה שלמה בחיל ההנדסה פורקה בגלל משחקים בנשק

אנשיל פפר
אנשיל פפר
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
אנשיל פפר
אנשיל פפר

מחלקה שלמה בחיל ההנדסה פורקה בימים האחרונים לאחר שתאונה קשה חשפה תרבות של משחקי נשק ביחידה.

ההחלטה החריגה על פירוקה של מחלקה שלמה בגדוד ההנדסה 603 התקבלה על ידי מפקד הגדוד ומפקד חטיבה 7, אלוף משנה יעקב בנג'ו, שהגדוד נמצא בפיקודו. הסיפור פורסם שלשום באתר ynet.

ההחלטה התקבלה בעקבות תחקיר מקיף שנערך בגדוד בעקבות אירוע מלפני שלושה שבועות בו חייל נפצע בבטנו מכדור שנפלט מנשק של חברו כששמר בכניסה למוצב צורית, על גדר המערכת של גבול לבנון. החייל פונה במצב קשה במסוק לבית החולים רמב"ם, שם יוצב מצבו. בתחקיר הראשוני שנערך בגדוד, נמצא שמדובר היה בפליטה שנגרמה בטעות אבל מפקדי הגדוד ביקשו לברר את הנסיבות.

בתחקיר מקיף שבמסגרתו נשאלו עשרות חיילים בפלוגה, עלה שבין חיילי המחלקה נהוג היה לערוך משחקים שונים בנשק. במקביל נערכה חקירה של המשטרה הצבאית. בשבוע שעבר הוגש כתב אישום חמור על שימוש בלתי חוקי בנשק ופציעה בנסיבות מחמירות נגד החייל שמנשקו נפלט הכדור.

בעקבות התחקיר הוחלט להדיח את מפקד המחלקה ושני מפקדים זוטרים נוספים וכן להדיח את מפקד הפלוגה. חלק מהחיילים שהיו מעורבים במשחקים בנשק קיבלו עונשים משמעתיים. בנוסף, בצעד חריג מאוד, פוזרו חיילי המחלקה בין שתי המחלקות הנוספות בפלוגה.

מדובר צה"ל נמסר ש"בעקבות המקרה נערך תחקיר מקיף ומעמיק, התקיימה סדנת הסברה ובטיחות, נערכו שיחות על ידי הסגל הפיקודי של הגדוד".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ