צעיר בן 24 נפצע קשה בשדה מוקשים, נפל ממסוק החילוץ ונהרג

צעיר בן 24 נכנס בטעות לשדה מוקשים, נפצע קשה ברגליו ובמהלך הפינוי המוסק, נפל מגובה רב. נסיבות המקרה נבדקות

הארץ
אלי אשכנזי
אנשיל פפר
שירות ""
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עלא אחמד סלאח אגבריה, בן 24 מהכפר מושרייפה שבואדי ערה, נפצע קשה ברגליו לאחר שנכנס לשדה מוקשים סמוך למושב שדה-תרומות שמדרום לבית שאן. למקום הוזעק מסוק כדי לסייע בחילוצו, אולם במהלך החילוץ, נפל הפצוע מהמסוק ונהרג.

על פי הידוע, הצעיר הגיע אחר הצהריים עם שני חבריו לנחל בזק שבצפון הבקעה. השלושה נכנסו לשדה מוקשים מתוחם ומסומן כדי לטייל ולערוך פיקניק, לדבריהם. כעבור זמן קצר, דרך אחד מהם על מוקש ונפצע קשה מאוד ברגליו. שני חבריו לא נפגעו והזעיקו כוחות מד"א מאזור הגלבוע.

למקום הגיעו גם כוחות משטרה מתחנת בית-שאן. חבלני משטרה החלו להתקדם לעבר הפצוע, אולם נוכח החשש כי גם המחלצים יפגעו מהמוקשים, הוזעק לאתר מסוק של חיל האוויר כדי לסייע בחילוצו של הפצוע, שהחל אחרי יותר משעה מרגע הפיצוץ.

החיילים חילצו את הפצוע בפעולה מורכבת, וכאשר היו כבר בגובה רב, ככל הנראה כבר בפתח המסוק - אחרי שהפצוע כבר לא היה קשור לגופו של המחלץ - הוא נשמט מסיבה לא ברורה ונפל אל מותו.

מצה"ל נמסר כי מסוק חילוץ של חיל האוויר הוזעק על ידי מד"א לצורך הפינוי. במהלך החילוץ, נפל האזרח ופונה שוב למסוק. הוא הובהל לבית החולים רמב"ם במצב אנוש, שם מת מפצעיו.

מפקד חיל האוויר, האלוף עידו נחושתן, הקים ועדה לבדיקת האירוע.