רבנים חרדים מחריפים המאבק באגד: קוראים להפגין היום בדרישה להוסיף "קווי מהדרין"

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה

רבנים ועסקנים חרדים מאיימים להחריף את מאבקם בחברת אגד בדרישה להפוך עוד קווי אוטובוס בירושלים ל"קווי מהדרין" שבהם קיימת הפרדה בין נשים לגברים. כמה רבנים חרדים בכירים, בהם הרב יוסף שלום אלישיב, התגייסו השבוע למאבק וקראו לציבור החרדי להפגין היום בשכונת שמואל הנביא בבירה.

בקרבת מקום מתוכננת להתקיים הפגנה נגדית, שמארגנים תושבים לא-חרדים בשיתוף עם ארגון הנשים הדתיות "קולך", התובעים לבטל את ההפרדה שכבר קיימת בכמה מהקווים הציבוריים בעיר.

בציבור החרדי אומרים כי ההפגנה שיקיימו נועדה להפעיל לחץ על משרד התחבורה ואגד, לקראת פרסום מסקנותיה של ועדה מקצועית שאמורה לקבוע מדיניות ביחס ל"קווי המהדרין" בתחבורה הציבורית. הוועדה הבין-משרדית הוקמה בהנחיית בג"ץ בעקבות עתירה של התנועה הרפורמית בשיתוף כמה עותרות פרטיות מהציבור הדתי הלא-חרדי, שטענו כי הסדרי ה"מהדרין" מפלים נוסעים שאינם מעוניינים בהפרדה, ובמיוחד את הנשים שנאלצות לשבת בירכתי האוטובוסים.

עסקני התחבורה החרדים, שחלקם אף הופיעו בפני הוועדה, מאיצים באגד להוסיף עוד קווים שתונהג בהם הפרדה, וממקדים כעת את מאבקם בעיקר בקו מספר 2 בירושלים, שנוסע בעיקר בשכונות חרדיות ומגיע לכותל. אגד מסרבת לדרישה, בעיקר משום שהיא מנועה מלהוסיף קווי מהדרין כל עוד לא התקבלו מסקנות הוועדה המקצועית. במסיבת עיתונאים שקיימו אתמול מובילי המאבק החרדי, טען הרב דב לנדאו מ"וועדת הרבנים לענייני תחבורה" כי "הרשויות כופות עלינו לנסוע בצורה בלתי אנושית, בתערובת ובדחיסות נוראה. מאלצים אותנו לנסוע באוטובוסים כאילו היינו במובן מסוים על שפת הים או בבריכה מעורבת".

מהתנועה הרפורמית נמסר כי "הפגנת החרדים לא צריכה לטשטש את העובדה כי אגד מפעילה קווי מהדרין ומוסיפה קווים המיועדים לציבור החרדי גם בשעה שבג"ץ דן בעתירה בנושא... לא כל הציבור החרדי תומך בהסדרי ההפרדה הכוחניים".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ