משרד הרווחה: החל מיום שני יוגמשו התנאים לקבלת דמי אבטלה

על רקע המשבר הכלכלי גיבשו שר הרווחה ומנכ"ל ביטוח לאומי רשת שתאפשר למובטל לקבל דמי אבטלה, גם אם עבד רק 9 מתוך 18 החודשים האחרונים, ולא 12 כפי שהיה נהוג עד כה

דנה ויילר-פולק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דנה ויילר-פולק

רשת הביטחון למובטלים יוצאת לדרך: משרד האוצר הודיע היום (רביעי) כי החל מ-1 ביוני יוגמשו התנאים לקבלת דמי אבטלה. עקב העלייה המתמדת בנתוני האבטלה והודות לרשת הביטחון שעליה שקדו מאז פרוץ המשבר המדיני שר הרווחה, יצחק הרצוג, ומנכ"ל ביטוח לאומי, אסתר דומיניסיני, יהיה כל מובטל זכאי לדמי אבטלה גם אם עבד רק תשעה חודשים מתוך 18 החודשים האחרונים, במקום 12 שהיו נהוגים עד כה.

על פי נתוני הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה שפורסמו היום, חל זינוק בשיעור המובטלים ונכון למארס, אחוז האבטלה עומד על 7.6%. נתונים אלה מעניקים תוקף ליישומה בפועל של רשת הביטחון שאותה הציגו הרצוג ודומיניסיני לפני כמה חודשים, אז נקבע כי הרשת תיכנס לפעולה עם הגעת המשק ל7.5% אבטלה.

רשת הביטחון מצטרפת לתוכנית הסיוע למובטלים שגיבש המוסד לביטוח לאומי בעקבות המשבר הכלכלי. המרכיב המשמעותי ביותר בתוכנית הסיוע מתמקד בקיצור תקופת ההכשרה למובטל, כך שבמקום לצבור שנת עבודה מתוך 18 חודשים, יוכלו המובטלים לקבל דמי אבטלה גם אם צברו תשעה חודשי עבודה מתוך 18 חודשים. הקלה זו תעלה את מספר הזכאים לדמי אבטלה מתוך סך הבלתי מועסקים כיום במשק. עלות יישום התוכנית תהיה כ-100 מיליון שקל בשנה.

"הפעלת התוכנית היא חלק מהאמצעים שאנו מגבשים ומתכננים להתמודדות עם משבר האבטלה, שמחייב מתן מענה מתאים" אמרה היום דומיניסיני.

השר הרצוג הוסיף כי "מדובר בפעולה הכרחית לנוכח הגידול במספר הבלתי-מועסקים. ההקלה היא בגדר מענה ראוי לאוכלוסייה גדולה הנמצאת בחרדה באשר לעתידה הכלכלי. אני מעריך כי צעד זה יושלם בחקיקת חוק התקציב, שיפרוס רשת ביטחון רחבה אף יותר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ