שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל

ספרון שמופץ לחיילי צה"ל: "האפיפיור מלמד את ארגוני הטרור להשמיד יהודים"

עפרי אילני
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עפרי אילני

האפיפיור וחשמני הוותיקאן משתפים פעולה עם חיזבאללה ומארגנים לבכיריו סיורים באושוויץ כדי שילמדו איך להשמיד את היהודים - תיאור זה מופיע בספרון המופץ בבסיסי צה"ל בחודשים האחרונים. הספרון, שנקרא על ידי חיילים בעמדות, מופץ בין השאר בעידוד קצינים בכירים, ביניהם מפקד גדוד נחשון בחטיבת כפיר, סא"ל תמיר שלום. הוא הופק על ידי איחוד הקהילות האורתודוקסיות בצפון אמריקה, בשיתוף עם רבה הראשי של צפת, הרב שמואל אליהו.

הספרון, "משני צדי הגבול", מוצג כעדות של "קצין חיזבאללה שריגל למען ישראל". אף על פי שה"עדות" מלאה בקונספירציות, היא מוצגת כעדות אמיתית באחרית דבר שכתב הרב אליהו לספר. לדברי שי, חייל מילואים בגדוד צנחנים המוצב באזור חברון, "כולם קוראים את זה ומאמינים בזה. הוא מלא בפרטים מפוברקים, אבל מוצג כסיפור אמיתי. פלוגה שלמה של אנשים מבוגרים אמרו לי: אחרי שתקרא את זה תבין מי אלה הערבים". אל הספר שהגיע לידי "הארץ" מוצמדת ברכה לחג הפסח מטעם סא"ל תמיר שלום, "בשם גדוד נחשון". מצה"ל נמסר בתגובה כי הפצת הספרון הופסקה לאחר שהוסבה תשומת הלב לתכניו.

הסיפור מובא לכאורה מפי איש חיזבאללה בשם איברהים, שהתגייר והחליף את שמו לאבי.

בעמוד השער נכתב ש"בספר שונו שמות ופרטי אירועים על מנת לשמור עליו ועל משפחתו שחלקה עדיין נמצאת בלבנון". "אבי" מציג את עצמו כמי שהיה מקורב למנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה. הוא מתאר בין השאר את הקשרים ההדוקים שנרקמו בין הוותיקאן וראשי מדינות באירופה לבין חיזבאללה.

"יום אחד קיבל נסראללה הזמנה למשלחת שתסייר בצרפת, בפולין ובאיטליה כולל ביקור בוותיקאן", נכתב בספר. "המשלחת היתה אמורה להיפגש עם ראשי ממשלות וראשי הכנסייה באירופה...זו הזמנה שחיזבאללה לא יכול היה לסרב לה. סירוב להזמנת האפיפיור לא בא כלל בחשבון...ידענו שהוא מזדהה עם מאבקנו, מאבק החיזבאללה".

ערבי אמיתי אוהד את הנאצים

בהמשך מתואר ביקור באושוויץ שאורגן לאנשי חיזבאללה על ידי הוותיקאן: "הגענו למחנות. ראינו את הרכבות, את הצריפים, את ערימות המשקפיים והבגדים... באנו ללמוד... המלווה שלנו דיבר כמו שלימדו אותו. מהר מאוד הסברנו לו: כל ערבי אמיתי, עמוק פנימה, הוא קצת אוהד נאצים".

עוד מתאר הספרון איך מממנים "האירופאים" פוליטיקאים ועיתונאים הפועלים נגד ישראל. "המלווה שלנו הפגיש אותנו עם אישים חשובים שמזדהים עם מטרותינו. עשירים ובעלי הון. פוליטיקאים ובעלי שררה... הם מעבירים תקציבים גבוהים לכל מיני ארגונים פנימיים של ישראלים ששוחקים את כל העמידה של צה"ל... ?יש לנו תקציב מיוחד לעידוד פוליטיקאים ועיתונאים שמשרתים את מטרותינו. כל מאמר שמתאים לדרך שלנו, זוכה לתגמול נדיב'".

הרב שמואל אליהו, בנו של הרב הראשי הספרדי לשעבר מרדכי אליהו, ידוע בעמדותיו הקיצוניות ובעבר אף הוגש נגדו כתב אישום בגין הסתה לגזענות, לאחר שקרא להרחיק את כל הסטודנטים הערבים מהמכללה בצפת, בעקבות פיגוע באוטובוס בצומת מירון. בראיון נוסף קרא אליהו שלא להשכיר ולמכור דירות לערבים. באותו ראיון אמר אליהו: "תגיד את המלה גזעני עשרים פעם, אני לא מתרשם מהמלים האלה". בסופו של דבר בוטל כתב האישום בעקבות הסדר לפיו התחייב הרב לפרסם מודעה שתבהיר את דבריו.

בחודשים האחרונים, מאז מבצע עופרת יצוקה בעזה, עמד הרב אליהו גם מאחורי הפצת סיפורי פלאות נוספים שזכו לתהודה רבה בצבא. בין השאר, הוא מספר בדרשות המופצות ברשת על "נס רחל אמנו" בעזה: התגלות של רחל אמנו, שהזהירה חיילים בעזה מפני בתים ממולכדים. "בכמה מקומות שנכנסו שם בעזה היתה אשה שהזהירה אותם... אמרו לה מי את? היא אמרה: אני אמא רחל", הוא מספר בסרטון דרשה המופץ ברשת. לדברי הרב אליהו, אביו אישר בפניו את הדברים, ואמר לו כי התפלל בפני רחל: "אמרתי לה: רחל, יש מלחמה... לכי לפני הקב"ה, תתפללי על החיילים שמוסרים את נפשם בפני עם ישראל שיכו ולא שיוכו".

עוזרו של הרב אליהו, דוד מנחמוב, מתעקש ש"אבי" הוא אדם אמיתי ושכל המתואר בספר הוא אמת לאמיתה. "זה סיפור אמיתי לגמרי. אני אישית מכיר את הבן אדם. הוא ערבי שאמנם התגייר, אבל מתנהג כמו ערבי. עזרנו לו לכתוב את זה ולתרגם את זה. שינינו כמה פרטים, כדי לשמור עליו ועל החברים שלו. אלה סיפורים מאוד רגישים".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי, "הספר התקבל כתרומה וחולק בתום לב כשי לחיילים. לאחר שהופנתה תשומת לב לרגישות שבתכניו, הופסקה חלוקתו לאלתר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ