כרוזי הימין הקיצוני להכנת מטענים נגד הומואים - חינוך וחברה - הארץ

כרוזי הימין הקיצוני להכנת מטענים נגד הומואים

אחד הכרוזים, שהופץ לפני מצעד הגאווה בירושלים ב-2006, לימד כיצד להכין כלי נשק מאולתרים במטרה לפגוע בהומואים

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
חיים לוינסון

מי חיבר את הכרוזים שהופצו במאחזים ובהם הוראות להכנת מטעני חבלה וכלי נשק? לפני שנה נמצא באזור עדי עד, מאחז הסמוך לשבות רחל, כרוז עם הוראות הכנה להכנת מטעני חבלה חובבניים. כמה אנשים באזור תוחקרו על ידי גורמי אכיפה, במטרה לבדוק אם יש להם קשר לכרוז, אך ככל הידוע מחברי הכרוז לא נמצאו.

כרוז אחר הופץ בנובמבר 2006, בתקופה הסוערת שקדמה למצעד הגאווה בירושלים בעשרה בנובמבר 2006. כזכור, מצעד זה לווה בהפגנות, מעצרים, פצועים ובאלימות קשה ביותר. בין היתר נשמעו קריאות מפורשות לפגוע בהומוסקסואלים. שמונה ימים קודם למצעד נתפס מטען חבלה סמוך ליישוב עלי, עליו נכתב "סדומאים החוצה".

באותה תקופה הופץ הכרוז בכותרת "מוות לסדומאים". הכרוז כלל הוראות להכנת בקבוקי תבערה וכן כלי נשק מאולתרים אחרים שכונו בשמות "ספיישל שליסל", "שליסל ספייק" ו"סאטמר קלאפר". מטרת כלי הנשק היתה לפגוע בהומוסקסואלים, או כלשון הכרוז "20,000 שקל מובטחים לכל מי שיגרום למותו של אחד מאנשי סדום ועמורה". כרוזים אלה אף פורסמו לפני המצעד באמצעי התקשורת. הנייר, שכלל שני עמודים, היה חתום בידי "היד האדומה לגאולה". הכרוז פירט עוד איברים שבהם רצוי לפגוע על מנת למקסם את הפגיעה בגופם של הצועדים.

תגובות

הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ