ראש עיריית תל אביב, רון חולדאי: "למאהלים יש אורך חיים מוגבל"

חולדאי דיבר בהשקת תוכנית מלגות דיור לסטודנטים שיתגוררו בדרום העיר וביפו. הוא לא שלל את פינוי האוהלים בעתיד

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, אינו פוסל את האפשרות שהעירייה תפעל בעתיד לפנות את מאהלי המחאה שקמו בשבועות האחרונים ברחבי העיר. "אנחנו עודדנו את המחאה מהיום הראשון", אמר חולדאי, אך הדגיש כי "למאהלים יש אורך חיים מוגבל. זה לא לדורות. אתם מכירים עיר שכל רחובותיה אוהלים-אוהלים? יש כאן מחאה והמחאה בסופו של דבר תגיע לפרקה".

חולדאי אמר את הדברים במסיבת עיתונאים שהתקיימה במרכז הצעירים של תל אביב ברחוב מזא"ה, לרגל השקת תכנית מלגות הדיור לסטודנטים שיתגוררו בדרום העיר וביפו. הוא התייחס גם לניסיונותיה של העירייה לפנות את מאהל המחאה בגן לוינסקי. "מתחילת הדרך ניסינו לתת למחות מצד אחד ומצד שני לשמור על סדר ציבורי. עובדה היא שלא נגענו במאהל הזה", אמר.

הוא סירב להשיב לשאלת "הארץ" ולהתייחס להתנהלות הממשלה בשבועות האחרונים, מאז החלה המחאה אולם אמר כי "פתרון בעיית הדיור במדינת ישראל איננו טמון בעיר תל אביב יפו, שהיא בסך הכל 51 קמ"ר. פתרון בעיית הדיור טמון במדיניות ממשלתית של שיווק וסבסוד קרקעות, של הגדרה של דיור בר השגה וכן הלאה. אני מברך על הסערה שקמה לאחרונה ומקווה שיום אחד כשתגיעו לקלפי גם תצביעו בעד אלה שאומרים שצריך להיות מעורבים בשוק הדיור".

"חולדאי במסיבת העיתונאים היום. פתרון בעיית הדיור טמון במדיניות ממשלתית". תצלום: אלון רון

במסיבת העיתונאים הוצגה תכנית מלגות הדיור לסטודנטים שפורסמה לראשונה ב"הארץ" לפני כארבעה חודשים. במסגרת התכנית, יעניקו עיריית תל אביב, אוניברסיטת תל אביב והמכללה האקדמית תל אביב יפו סיוע בשכר דירה בסך 8,000 עד 9,600 שקלים בשנה לכ-450 סטודנטים שיתגוררו בנווה שאנן, בשכונת התקווה ובאזורים מסוימים ביפו.

זכאים לקבל את המלגה סטודנטים לתואר ראשון או שני באחד משני המוסדות האקדמיים השותפים לתכנית, הלומדים בהיקף של לפחות 70% מתכנית לימודים שנתית. המלגה תינתן לתקופה של עד שלוש שנים, לשלושה סטודנטים בדירה לכל היותר. כמו כן יידרשו מקבלי המלגות להתחייב ל-40 שעות מעורבות חברתית בקהילה.

במסגרת התכנית, יוקם צוות שיסייע לסטודנטים המעוניינים לקבל את המלגה במשא ומתן מול בעלי הדירות. על מנת לסייע לסטודנטים, המענק יועבר רק בתנאי שבעל הדירה ישלב בחוזה אופציה לשנה נוספת וסעיף המגביל את העלאת שכר הדירה בחמישה אחוזים בשנה.

במקביל לתוכנית המלגות תפרסם עיריית תל אביב בתוך שבועיים מכרז ראשון להקמה של פרויקט מגורים לדיור בר השגה בשכונת שפירא בדרום העיר. הפרויקט נקרא "גני שפירא" והוא יוקם על מגרש של 4 דונמים שנמצא בבעלות עיריית תל אביב, בין רחוב טורי זהב לרחוב דה מודינה. הוא יכלול 69 יחידות דיור בסך הכל, 42 מהן (כשני שליש בערך) יוקצה לזכאים לדיור.

יו"ר אגודת הסטודנטים באוניברסיטת תל אביב: רן לבנה, שיבח את התנהלות עיריית תל אביב, שלדבריו משקפת תמונת נגטיב מוחלטת להתנהלות של הממשלה. "זה פרויקט שמאחוריו עומדת מחשבה מאוד מפוקחת שיודעת שהיא לא הולכת לפתור את כל בעיית הדיור בתל אביב או את כל בעיות הדיור של סטודנטים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ