אילן ליאור
אילן ליאור

מובילי מחאת האוהלים, ראשי הסטודנטים, נציגי תנועות נוער וארגונים חברתיים שוב התכנסו אחר הצהריים (ראשון) בבית הנוער העובד והלומד בתל אביב לדון במסמך הדרישות מהממשלה. בפתח הישיבה, מתחו כמה מראשי המאבק ביקורת על ראש הממשלה, בנימין נתניהו, בעקבות הודעתו הבוקר על הקמת צוות שרים מורחב.

"האופטימיות שלי מאתמול התחלפה היום בפסימיות בשל העובדה שאני חש שממשלת ישראל לא מבינה את הרגע המאוד משמעותי שבתוכו אנחנו נמצאים. זה רגע שהמשמעות שלו היא שאפשר להחזיר את אמון הציבור במערכת הפוליטית. אם ראש ממשלת ישראל לא קם הבוקר ואומר 'הבנתי שאני צריך להמיר את דתי' זה אומר שהמצב שאנחנו נתונים בו מטריד ומפחיד", אמר רכז תנועת דרור ישראל, פסח האוספטר.

"לצערי הרב הבוקר במקום לקום לאמירה של ראש הממשלה שמכנס את הממשלה ומודיע שהוא הבין את המסר של הציבור מאתמול ומתכוון לשנות את השיטה הכלכלית שנכשלה, אנחנו מקבלים הבוקר הודעה שמוקם צוות ענקי, שאף אחד לא יודע מתי זה יתחיל ומתי זה יסתיים. אף אחד לא מבין מה המנדט של הצוות הזה", הוסיף.

ישיבת הפעילים, היום בתל אביב. תצלום: מוטי מילרוד

לדברי האוספטר, "אנחנו מנסים לנסות לחלץ את כולנו מתוך המשבר הזה ויש תחושה שבצד השני יושבים אנשים שלא רוצים להיחלץ מהמשבר הזה. כל הסימנים מראים על כך - אם זה חוק הווד"לים, אם זה הסיפור של הרפתנים, אם זה הקמת ועדת הוועדות, הסופרטאנקר של הוועדות, עם עשרות ומאות אנשים. יכול להיות שראש הממשלה אוהב את המשבר הזה".

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, איציק שמולי, תקף גם הוא את התנהלותו של ראש הממשלה. "אנחנו מסכימים ורוצים ונכונים מאוד לבוא להידברות, אבל אנחנו רוצים לדעת גם לאיזה סוג של הידברות אנחנו מגיעים, מה המתווה, מה לוח זמנים, מה הסמכות, האם הדברים יעוגנו בחקיקה ויהיה להם ביטוי תקציבי או שנגלה חלילה שאלה דברים שנכתבו על הקרח. זה כמובן שוב מונח לפתחה של הממשלה", אמר.

"התשובה העקרונית שלנו היא כן, אנחנו מעוניינים בהידברות", הדגיש, "אנחנו רק רוצים לדעת שאנחנו מגיעים להידברות אמיתית ולא לשולחן עגול שנסתחרר בו שלושה חודשים ובסוף נצא קרחים מכאן ומכאן".

הפגנת האלפים, אמש בתל אביב. תצלום: טל כהן

עוד אמר שמולי: "הממשלה פשוט לא מבינה את הדינמיקה. זה משהו שהוא מאוד מאוד מטריד. מצפים ממני ומכל מי שיושב כאן סביב השולחן להיות המבוגר האחראי. אם הילד רוצה להשתולל לנו קשה להחזיק את זה לאורך זמן. הציפייה שלי מהממשלה זה להיכנס למהלך אמיתי, פתוח וכן. כבר עכשיו אנשים הם על הקצה - חלק, לא כולם. לי יש אפשרות לגור גם בדירה שכורה וגם באוהל. יש הרבה אנשים שאין להם את האפשרות הזאת".

הוא הזהיר מפני התוצאות האפשריות של המשך ההתעלמות של הממשלה מתביעות המפגינים. "צריך להבין מה עלולות להיות ההשלכות של מהלך שייתפס כאיזושהי עבודה בעיניים על הציבור. אני לא אומר שזו תכלית המהלך של ראש הממשלה או של הממשלה. אבל במידה והמהלך הזה הוא לא מהלך אמיתי וכן, אז שלא יצפו ממני או ממישהו מהשולחן כאן לשלוט אחר כך באיזה שהוא פרץ אנרגיה או תסכול שיצא אחר כך מההמון הזה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ