עיריית תל אביב פינתה קרוואן שהציבו הסטודנטים במאהל המחאה בשדרות רוטשילד

לקרוואן שהוצב "כדי להבהיר לנתניהו שאנחנו לא הולכים לשום מקום", הוצא צו הריסה והוא פונה ממאהל המחאה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

עיריית תל אביב גררה בשעות הבוקר (שני) קרוואן שהציבה התאחדות הסטודנטים במאהל המחאה בשדרות רוטשילד, שעות לאחר שהדביקה למבנה צו הריסה. סגן יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, עפרי רביב, הסביר כי "הקרוואן הוצב במקום כדי להעביר מסר לנתניהו". לדבריו, "המאבק לא הסתיים. אנחנו מוחים על הוועדה שהוקמה ועל הניסיון למרוח זמן, והבאנו את הקרוואן לכאן כדי להבהיר שאנחנו לא הולכים לשום מקום".

"על פי ההתנהלות המסורבלת של הממשלה במינוי צוות השרים הרחב בצורה בלתי רגילה, עושה רושם שהמאבק עוד ארוך ולכן אנחנו מתכוננים לשהות ארוכה במאהלים שלנו על כן החלטנו לשדרג לעצמנו את התשתית", הוסיף גלעד ארדיטי מאגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל אביב.

עיריית תל אביב מסרה בתגובה כי היא "תומכת במאהלי המחאה המוקמים ברחבי העיר ומאפשרת את קיומם מזה כמעט ארבעה שבועות, תוך ניסיון לשמור על סדר ציבורי וצמצום ההפרעה הנגרמת לתושבים המתגוררים בסמוך להם ואשר אנו מקבלים מהם תלונות רבות וקשות. עם זאת, העירייה לא תאפשר הצבת מבנים קבועים כמו קרוואנים ומבנים יבילים בשדרות העיר".

הקראוון שפונה. תצלום: גיא זיו

בשבוע הבא יחגוג המאהל בשדרות רוטשילד חודש להקמתו. עד כה התייחסה עיריית תל אביב בסבלנות להימצאותם של האוהלים הרבים בשדרה, אולם ככל שנוקפים הימים, סבלנותם של תושבי העיר, ושל דיירי הרחוב בפרט, מתחילה לפקוע, ועמה מצטברות ונערמות התלונות בעירייה. גם הסכנה התברואתית נהפכת למוחשית יותר.

אתמול הודיע ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, כי "העירייה היתה הראשונה שתמכה במחאה והקצתה לכך מקום נרחב בשדרות רוטשילד. לראיה, המחאה בעיר עד היום היא הגדולה והבולטת ביותר בישראל. תפקיד העירייה הוא למצוא איזון בין הזכות למחות לבין תלונות רבות של תושבים נגד הפגיעה בסדר הציבור".

מאהל המחאה ברוטשילד. המפגינים צפויים בכל רגע נתון לצו פינוי. תצלום: טלי מאייר

עו"ד עופר זוזובסקי, שותף וראש מחלקת נדל"ן במשרד ראב"ד, מגריזו, בנקל ושות', הזהיר בדברים שאמר לדה מרקר את דיירי האוהלים בשדרות רוטשילד ובשאר המוקדים ברחבי המדינה כי "גם אם מחאתם צודקת, הם חייבים להבין כי 'מעמדם' בקרקע זמני והם צפויים בכל רגע נתון לדרישת סילוק מצד העירייה". עם זאת, מסייג זוזובסקי ואומר כי בפועל, לאור התמיכה הציבורית שהמחאה מקבלת, העיריות יימנעו מלנקוט בשלב זה צעדים חד-צדדיים לפינוי המאהלים שעלולים להסיט אליהן את האש הציבורית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ