מחאת האוהלים: הוועדה תנסה להידבר עם הפעילים דרך הרשת

ישיבתה הראשונה של הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי הוקדשה לקביעת סדרי עבודה, חלוקת צוותים ותכנון לוחות זמנים

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

ישיבתה הראשונה של הוועדה לשינוי כלכלי-חברתי בראשות פרופ' מנואל טרכטנברג עסקה היום (שלישי) בעיקר בקביעת סדרי עבודה, חלוקה לצוותים ותכנון לוחות זמנים. בין השאר הוחלט במהלך הישיבה להקים תשתיות לזירות הידברות, בין השאר באמצעות האינטרנט. המשימה לפתוח זירת הידברות ברשת הוטלה על השר מיכאל איתן. ביום שלישי הבא יתכנס הפורום שוב.

רה"מ נתניהו ופרופ' טרכטנברג. תצלום: עמוס בן גרשום, לע''מ

במהלך הישיבה הציג פרופ' טרכטנברג את מטרות הוועדה שכוללות, בין השאר, "לתרגם את רחשי הציבור להבנה מקצועית ועשייה מדינית". בצוותים שיוקמו: צוות מסים בראשות פרופ' יוג'ין קנדל; צוות תחרותיות ויוקר מחיה בראשות ד"ר שלומי פריזט; צוות שירותים חברתיים בראשות גל הרשקוביץ; וצוות דיור בראשות אייל גבאי. כמו כן יוקמו שני צוותים רוחביים שיפעלו לניתוח עלויות מסקנות הצוותים והשני בהקמת תשתיות לזירות הידברות, שבו יבדקו בין השאר, כאמור, את האפשרות לפתוח זירת הידברות אינטרנטית.

בפתח הישיבה היום אמר פרופ' טרכנטברג כי "זהו אירוע מרגש, זהו גם אחד הימים הקשים ביותר בלוח השנה העברי. אך מעבר לחורבן, הוא מסמל גם התחלה חדשה לעם היהודי". לדבריו, "אני מקווה שתחילת עבודת הצוות ביום הזה, יסמל פתיחה חדשה לעתיד טוב יותר. יש בגל המחאה הזה הבעת כמיהה למשהו ממשי שנקרא צדק חברתי. השינוי תלוי ביכולת ההקשבה שלנו, וביכולת לתרגם את רחשי הציבור לשפת ההבנה המקצועית ולשפת העשייה המדינית. זה לא דבר קל אך אנחנו נעשה את זה".

הפעילים כבר מתקשרים בינם לבין עצמם ברשת

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ