בית המשפט מתח ביקורת על כליאת ילדים בלוד לצורך גירושם

שופט בית המשפט לעניינים מנהליים הצהיר כי שחרר את אופק קסטיליו עוד באותו לילה כדי שלא תבלה בו ולו רגע נוסף

טלילה נשר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
טלילה נשר

בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה התקיים אתמול בצהריים הדיון בעניינה של אופק קסטיליו בת הארבע ואמה, עובדת מהפיליפינים, שגירושן נמנע על ידי צו בית משפט בליל שלישי, דקות לפני שטיסתן אמורה הייתה להמריא.

בדיון, שהתקיים בדלתיים סגורות, מתח שופט בית המשפט לעניינים מנהליים בפתח תקווה, שאול מנהיים, ביקורת על כליאתה של אופק במתקן המסתננים בנמל התעופה בן גוריון, לפני הגירוש המתוכנן. השופט הצהיר כי שחרר את אופק עוד באותו לילה כדי שלא תבלה בו ולו רגע נוסף. עם הוצאת צו המניעה אכן שוחררה הילדה לביתה יחד עם אביה, עובד זר בעל רישיון עבודה בתחום הסיעוד, ואילו האם שוהה עדיין במעצר. הביקורת שמתח השופט עשויה לשמש תקדים נגד כליאת ילדים לצורך גירושם. עם זאת, ברשות ההגירה טענו עד כה כי המתקן בנמל התעופה בלוד ערוך לקליטת ילדים.

כמו כן השופט ביקש כי עתירה מעודכנת תוגש בעניינה של אופק כבר ביום ראשון הקרוב. זאת, מאחר שהעתירה המקורית הייתה עתירת בזק. עו"ד עודד פלר מהאגודה לזכויות האזרח, המייצג את המשפחה, ציין כי "העתירה המחודשת תתייחס לעצם מעצרם של ילדים לצורך גירוש ולכך שמשרד הפנים עוצר ילדים כברירת מחדל".

שלשום נפגשה אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, עם הילדה ואמרה כי תמשיך לפעול למניעת גירושה ולשחרור אמה ממעצר: "אופק נולדה כאן, זאת המדינה שלה והיא דוברת עברית. זה נכון שעל הנייר יש לה ארץ מוצא אחרת, אבל יש כמה ילדים ששייכים למדינות שבהן הם נולדו והתחנכו". מרשות ההגירה נמסר כי עיקר הביקורת בדיון הייתה נגד התובעים ומאותה סיבה התבקשו להגיש עתירה מתוקנת.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ